Audi odbranio titulu u šampionatu izdržljivosti

Dve trke pre kraja šampionata, Audi je osigurao dovoljno bodova za prvo mesto u timskom poretku

Tim Audi Motorsport je u Japanu odbranio svoju titulu šampiona u svetskom šampionatu izdržljivosti. Trka u Fuji-u je zbog teških vremenskih uslova prekinuta nakon samo 16 krugova, a iako je pobeda pripala Toyoti čiji je automobil br. 7 bio prvi u trenutku kada su sudije odlučile da prekinu trku, Audi je svojim drugim mestom osigurao dovoljno bodova za titulu u timskom poretku.

Nakon šest trka, Audi ima pet pobeda i jedno drugo mesto i ukupno 164 bodova, 66.5 više od Toyote. Do kraja šampionata su ostale još samo dve trke.

‘Zaustavljanje trke je bila jedina razumna odluka – bezbednost je uvek na prvom mestu. Srećtni smo što smo osvojili šampionat, mada bi voleli da smo ga osvojili pod drugim okolnostima. Verujem da se japanski fanovi mogu radovati izuzetnom sportskom takmičenju sledeće godine u Fuji-u’ rekao je Wolfgang Ullrich, šef Audi Motorsporta.

Izvor: Mojauto.net