Audi A4 1.8 92kw 99 godiste

Odgovori
Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 6 years ago
Kontakt:

Audi A4 1.8 92kw 99 godiste

Post od Audic4 » 6 years ago

ovo je moja masinica u koju sam vjerovao do prije neki dan dok nije stao...ali jos je gori slucaj sto ja nemam vremena da ga pravim jer nikad nisam kuci tako da....:( ....mora nekom na ruke....

Slika

Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

Odg: Audi A4 1.8 92kw 99 godiste

e ovako posto vidim da neki iznose svoja misljenja i ovdje nadam se da se necete ljutiti i na mene,ako bude smetalo nek Veliki brat izbrise,ja se necu ljutiti....imam problem sa svojim autom,neku noc je auto samo stalo,tj ugasilo se,ali samo malo prije toga sam osjetio blago trzuckanje u radu skoro ne primjetno,znaci do tad je auto bilo perfekcija i vuca i potrosnja i sve ostalo...i onda u voznji je samo zatrzao i izgubio gas i to je to......kada je stao,dao sam kontakt,prvo je sto sam vidio da ne zuji pumpa goriva i sve od tad sto sam uspio provjeriti je da nema struje na djek sto ide na pumpu,ali sa obzirom da je auto tek kupljen i malo mi je los akumulator,krenucu prvo od njega,ali me interesuje jel iko imao slican problem i od cega bi kasnije trebao da krenem,od neki releja,kompjutera ili sta vec....kao sto sam vec rekao najgore je to vrijeme koje ja nemam,ali svaka pomoc koju mi date ovdje bice sigurno validna kad ja mognem da ugrabim to malo vremena da se posvetim njemu....hvala unaprijed

Korisnikov avatar
ZeljkoR
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od ZeljkoR » 6 years ago

Pozdrav druže.

Imam auto sa istim tim motorom. Kada se da kontakt, pumpa goriva ne zuji jer nije još dobila struju. Tek kad počneš da alnasuješ (zaverglaš), senzor bregaste detektuje pokretanje i šalje impuls motornom računaru, koji dalje daje struju benzinskoj pumpi.
Tako da unimerom ili ispitivač lampom vidi da li tokom alnasovanja benzinska pumpa dobija struju.

Reci mi da li auto upali, radi par sekundi i ugasi se ili uopšte ne može da upali ?
Slika

Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

e pozdrav drug....ja bi se smio zakleti da je prije bilo nekog zujanja pumpe,ali nisam imao ovaj motor nikad,a auto nije dugo u mom posjedu,tako da moze biti to sto ti kazes prvom prilikom cu to da provjerim......pogledaj ovo 
http://www.youtube.com/watch?v=9DrMzyJo2QA

auto drug nece da upali nikako....kazem ti samo prije toga sam imao kao neko blago trzuckanje ali jedva primjetno....isao sam autoputem,auto sve ok,sam u jednom momentu sam malo popustio gas i krenulo je gubljenje gasa pomalo i trzanje i onda se ugasio...jedino sta sam imao prije toga jos,pokusacu da ti opisem....kad upalis auto desi se nesto kao da,kako bi rekao zacakce ili zakucka,ali samo na secund dva i to nestane...auto onda radi extra....mislio sam da su hidropodizaci ali izgleda da nisu,ovaj majstor mi kaze sad kad budemo mjenjali zupcasti da ce da pogleda taj lanac koji veze bregaste kao da nije do njega.....e jedino sto sam saznao ,um mi ima isti auto,kod njega kad je otisla pumpa bili su skroz neki drugi simptomi tako da ne mislim da je ona, a sta je veze nemam jbg

Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

e da jos nesto sam zaboravio...ovo sto sam ti gore naveo da zakucka ili sta vec...desilo mi se dva puta da auto krene da upali i to zakucka i on se strese i ugasi pa moram da ponovim paljenje i onda ono opet zakucka i onda radi kao sat ali onda bas ne pometa.....znaci bas extra radi i extra ide....ne trosi ulje,ne grije se ....potrosnja mu je extra jos nisam dugo ali bas dugo vozio benzinca....sve su bili plinasi i dizelasi i njemu planiram sekvent da ubacim samo prvo dok ga upalim....:( :(

Korisnikov avatar
ZeljkoR
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Kod mene benz.pumpa zuji tek kad upalim auto.

E sad sam se setio kako je drugar prošao sa Opel Astrom:
krenuli su na more u GRE i auto savršeno radio do naplatne na Bubanj Potoku. Kako su prilazili rampi i kako je smanjivao gas, tako se auto ugasio i nije hteo da upali. Oni ga preguraju, prođu naplatnu i stanu tu sastrane. Otvore haubu, gledaju, probaju da upale i auto upali. Nastave put i auto opet super ide, sve normalno .... do sledeće naplatne rampe.  Desi se isto, preguraju naplatnu... posle par minuta auto upali. Nastave put, ali auto se ubrzo ugasi. Pozovu majstora i onaj ustanovi da je otišao senzor radilice. Zamene to, auto upali, oni naravno debelo plate i nastave put.
Slika

Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

znam za senzor radilice da kad se ohladi auto pali i ide,ma vidim i ja da cu morati nekog zvati i debelo platiti hehehe......ali prvo cu mu ja ocitati lekciju pa onda drugi....ako se ko jos javi da pomogne,svaka pomoc je dobro dosla,ja sam nesto bio siguran i sad sam da ovo nisu losi motori i da su izdrzljivi,medjutim moj nije izdrzao ni jedan odlazak kuci...hehehe

Audic4
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

samo da javim da sam otkrio kvar mozda nekog bude nesto slicno zezalo...ipak je bila benzinska pumpa,jednostavno zaribala sama od sebe,malo je kucnem ona proradi....tako da istoj slijedi zamjena,zna li iko jel treba neki poseban alat da se izvadi izgleda mi zeznuto....a Zeljko brate ja kad sam je kucno i kad je proradila ipak se cuje ono sto sam ti rekao....ubaci gorivo zazuji i stane i onda palis,jbg mozda je u tebe dobra pumpa pa je i ne cujes,ali kad odma ponovis dva tri puita kontakt onda nece iz valjda sto detetkuje da je vec ubrizgao....malo sacekas onda hoce....

Korisnikov avatar
ZeljkoR
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Da, kod mene je nova pumpa.
Stara je crkla jer je predhodni vlasnik uglavnom držao auto na rezervi, pa nije imala pravilno hlađenje.  >:(
Slika

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “A4 1994-2001 B5 typ 8D”