Problem sa grijanjem

Svaki novoregistrovani član, predstavlja sebe tako što otvara novu temu u kojoj se predstavi, kaže koji auto vozi i odakle je. Obavezno je da u svom profilu imate napisano odakle ste(Mesto:), i koliko godina imate(Godina:)! Postavljanjem nove poruke u "OBAVEZNO ZA SVE ČLANOVE" ostvarujete mogućnost da pišete i u ostalim delovima foruma ACS-a (osim u delu za Punopravne članove).
Shone911
Audi Regular
Audi Regular
Poruke: 6
Pridružen: 2 years ago

Problem sa grijanjem

Poruka od Shone911 »

Dobar dan imam problem na Audi A7 2011 god. S- line 3.0
Na levu stranu mi radi grijanje a na desnu hladi potenciometri postavljeni na toplo


Korisnikov grb
romano010
Audi fan
Audi fan
Poruke: 114
Pridružen: 2 years ago

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od romano010 »

Problem je u regulacijskog klapni. Probaj prije uraditi adaptaciju zaklopki

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

goran.djukaric
Audi Regular
Audi Regular
Poruke: 1
Pridružen: 2 years ago

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od goran.djukaric »

I ja imam problem na A6 , 2016god. Leva strana greje, a suvozačeva strana hladna.
Kako se radi adaptacija zaklopki ?
Korisnikov grb
romano010
Audi fan
Audi fan
Poruke: 114
Pridružen: 2 years ago

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od romano010 »

Dijagnostikom, ja koristim vcds

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Korisnikov grb
deltaV
Audi Beginner
Audi Beginner
Poruke: 20
Pridružen: 2 years ago

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od deltaV »

Shone911 piše: 2 years ago Dobar dan imam problem na Audi A7 2011 god. S- line 3.0
Na levu stranu mi radi grijanje a na desnu hladi potenciometri postavljeni na toplo

Najvjerovatnije nije nesto u redu sa klapnama koje regulisu protok zraka za lijevu stranu.

Kao i uvijek, prvo skeniranje sa VCDS-om da se vidi koje DTC's su zapisane pa onda dalje.
Ako su servomotori za klapne otisli zbog nekog razloga, ili su se klapne zaglavile onda nema sta da se radi adaptacija.

Evo na ovom dijagramu moze da se vidi gdje se nalaze servo motori. Gdje god vidis dio oznacen sa [3] to je servo motor za pokretanje klapni.
VAG broj dijela je 4H0 820 511 A.

Takodje se na semama za ozicenje mogu vidjeti neki od servo motora zaduzenih za desnu stranu. Ovo je za modele koji imaju klimu sa 3-zone. Malo je drugacija sema za one modele sa 4-zone jer ima malo vise servo motora.

Audi - HVAC - Front
Audi - HVAC - Front
Audi A7 - Climatronic Control Unit - 14-6.png
Audi A7 - Climatronic Control Unit - 14-6.png
Audi A7 - Climatronic Control Unit - 14-7.png
Audi A7 - Climatronic Control Unit - 14-7.png

Uglavnom treba za pocetak analize povezati (VCDS) dijagnostiku pa onda dalje... ne moze nista ovako napamet, pogotovo kada su "novija" i "kompleksnija" vozila u pitanju. ;)

Evo vidis na primer kako se ovaj nesretnik pati da uradi adaptaciju (potentiometer and flap alignment) pa ne uspijeva jer nesto nije u redu sa dva servo motora:


Pošalji Odgovor