Zatamnjena stakla

Performanse,Izgled
Odgovori
dazdevnjak
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Zatamnjena stakla

Post od dazdevnjak » 1 year ago

Poz...Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim novim zakonom o zatamnjenim staklima.Da li je neko odradio kompletnu proceduru i dobio atest?Da li ima puno papirologije i cimanja?Kako znati da li su fabricki zatamnjena stakla posto sam razmeo da ako su fabricki zatamnjena nije potreban atest?
Molim vas ako je moguce pisite o svojim licnim iskustvima, bez prepricavanja raznoraznih tekstova sa foruma ako je moguce.
Hvala

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Re: Zatamnjena stakla

Post od Nemanja » 1 year ago

Ako je fabricki zatamnjen pise na staklu.
Takodje nema onu belu liniju oko stakla kao kada se zalepi folija.

Procedura:
1. Potvrda od ovlascenog uvoznika da mozes da vrsis prepravke na vozilu 3.000din
2. Sa tim ides u AMSS da ti mere zatamnjenost stakala. Ako prolazis salje se za BG i cekas potvrdu tj.atest da si ispravan. Ovo kosta sve zajedno 7.500din.
3. Ako si vec zatamnjen napred, prednja bocna stakla moras da prvo skines folije (1.000-1.500din) ili sam sa industrijskim fenom. Takodje ako si vec imao folije moras da ides da ti stave malu nalepnicu o sertifikatu za folije(na svako staklo) a to ima samo LLumar koji nam je i sponzor kluba.

Sve ukupno 10.500din ili malo vise u zavisnosti od folija jesu bile pre toga.

Moje licno misljenje de*il, IDIOTIZAM, KRETENIZAM, UZIMANJE PARA NA JOS JEDAN RETARDIRAN NACIN...itd...itd...Srbija

P.S. Ko ima samo zadnja zatamnjena stakla, i on mora po novome imati atest!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme
Pridružio se: 2 years ago

Post od VladaNS » 1 year ago

Samo da oderu...

Zanimljivo je da za Mercedes ne treba potvrda proizvodjaca - na srpskom sajtu stoji da Mercedes to ne smatra prepravkom vozila jer masa i gabariti ostaju isti, to se odstampa i dovoljno je.

Bmw uopste ne izdaje potvrdu ali ima neki medjukorak gde Agencija za bezbednost saobracaja izdaje papir u tom slucaju...

Banda :D

Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока

dazdevnjak
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Post od dazdevnjak » 1 year ago

Moja stakla su zatamnjena pozadi.Auto sam kupio takav.Tri godine sam registrovao auto sasvim normalno, niko me nista nije pitao.Međutim zaustavi me policija pre neki dan i trazi mi atest.Sto je najgore nije saobracajna policija nego ovi obicni.Sva sreca pa je bio normalan i kaze mi da su to buda*a ali su im naredili da kontrolisu i da na to obavezno obrate paznju.Da stvar bude jos gora istog dana me zaustavi ponovo policija u NS-u (kao kontrola saobracaja) i nista.Nije mi trazio atest niti me je nesto pitao za stakla.Sad ko je tu lud?
Ne znam sta da radim?Da li da se i dalje pravim prost i da vozim tako, da ih skinem ili da se cimam za atest....

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Nemanja » 1 year ago

Bukvalno je na tebi.

Imaju naredbu da kontrolisu sva vozila koja su zatamnjena. E sada pitanje je samo dokle ce ta akcija trajati, i do kada ti neces naleteti na budalu.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
AndrejaKG
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Post od AndrejaKG » 1 year ago

dazdevnjak napisao:Moja stakla su zatamnjena pozadi.Auto sam kupio takav.Tri godine sam registrovao auto sasvim normalno, niko me nista nije pitao.Međutim zaustavi me policija pre neki dan i trazi mi atest.Sto je najgore nije saobracajna policija nego ovi obicni.Sva sreca pa je bio normalan i kaze mi da su to buda*a ali su im naredili da kontrolisu i da na to obavezno obrate paznju.Da stvar bude jos gora istog dana me zaustavi ponovo policija u NS-u (kao kontrola saobracaja) i nista.Nije mi trazio atest niti me je nesto pitao za stakla.Sad ko je tu lud?
Ne znam sta da radim?Da li da se i dalje pravim prost i da vozim tako, da ih skinem ili da se cimam za atest....
Isti slucaj i kod mene kupio sa zatamnjenim staklima , sinoc me bas zaustavili ali samo alko test nista mi nije rekao za stakla
Slika

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Tuning-Styling”