Audi A4 2015. (multitronic) 50 000 km - oslabilo kvačilo?

Odgovori
SJPPG
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 2 months ago
Kontakt:

Audi A4 2015. (multitronic) 50 000 km - oslabilo kvačilo?

Post od SJPPG » 1 week ago

Pozdrav!

Kupio sam auto koje je sada na satu pokazuje originalnih 50 000 km, održavan u ovlašćenom servisu od prvog km i imam sve račune koje sam dobio uz auto.
Na jednom servisu, u onom nalazu (opisu) su napisali daa je autu oslabilo kvačilo, a u tom trenutku auto je primljen u ovlaš.servis na nekih 35-40 000 km, nisam siguran tačno.
U pitanju je multitronic mjenjač i još nije odrađena zamjena ulja u mjenjaču, (to planiram nakon ovog haosa sa koronom) fabrički je propisano na 60 000 pređenih kilometara.
Mene zanima je li uopšte moguće da autu s tako malom kilometražom oslabi kvačilo?
Još jedna napomena- auto je dugo stajao, nije vožen baš tako često,(i ne znam smijem li napisat' da ga je vozila žena :P ) zbog toga i ima malu km.

Ono što sam ja primijetio, za 2 mjeseca koliko ga vozim, je trzaj pri prebacivanju iz N u D i obratno i to je najizraženije pri prvom paljenju.
Auto, tj. mjenjač se ponaša bez greške u vožnji, jedino se taj trzaj osjeti pri promjeni (ali ne stalno, naglašavam da se najviše osjeti na prvo paljenje).

Jesu li to simptomi lošeg kvačila, kako su oni napisali i koliko je koštala zamjena ako je neko to već radio?
Hvala!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Transmisija”