Audi a3 1.4 TFSI 2008 cudna vibracija pri skretanju

Odgovori
maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 11 months ago
Kontakt:

Audi a3 1.4 TFSI 2008 cudna vibracija pri skretanju

Post od maestro » 11 months ago

Nedavno sam primetio cudan problem u voznji pri brzini vecoj od 40 km/h samo kad okrecem volan udesno, nebitno da li je blago ili ostro skretanje, cuje se vibracija kao prelazak preko hrapave bele linije na autoputu, recimo da se slovima moze opisati kao brrrrr, brrrrr. Naravno, logicna prva pomisao da je prednji levi lezaj odradio svoje i na osnovu toga odem kod majstora, a on okretanjem i cimanjem utvrdi da je lezaj ok. Na svoje insistiranje odradim zamenu levog prednjeg, eto onako cisto preventivno i naravno to nije resilo problem. Nakon toga smo na desnu stranu stavili onaj sto je skinuo sa levog, ali ni to nije nista promenilo tako da sad imam jedan ispravan lezaj u rezervi. Druga stvar na koju sam pomislio, mozda je nesto sa prednjim gumama, koje su inace nove stavljene pre 2 meseca (sve 4), odem kod vulkanizera i promenim mesta, prednje tockove nazad i obrnuto. Posto ni to nije resilo problem, sad mi ponestaje ideja pa bi mi svaki savet dobro dosao jer ni majstor nema pojma sta se desava, a ispregledao je komplet trap i kaze sve stoji na svom mestu kako treba. Inace i dalje sumnjam da nije mozda do guma iako sam stavio sve 4 nove (kleber quadraxer 2) samo sto nisam nesto obracao paznju posle zamene, mozda i zbog muzike u kabini, ali sam 90% siguran da tih vibracija nije bilo posle zamene guma.

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 5 years ago
Kontakt:

Re: Audi a3 1.4 TFSI 2008 cudna vibracija pri skretanju

Post od bojan0306 » 11 months ago

Zglob do tocka.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Koji druze zglob, mislis na unutrasnji homokineticki ili? I na kojoj strani moze da bude, jel se gleda kao i lezaj na kontra stranu ili se gleda na stranu na koju se okrece volan?

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Na koju stranu oktrcrs volan,kod tebe bi trebao desni da bude,njega ne moras unapred da kupujes nego majstor rasturi i vidi da li on,mora da pokaze luft kada ga ukosi simulira smotan volan.

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Izgleda da si skroz u pravu. Pregledao sam nekoliko snimaka na youtube-u i pronasao dva simptoma koje imam, a vezani su za unutrasnji zglob. Prvi je neko cviljenje ponekad kada kocim, a za to sam bio ubedjen da je do diskova, samo mi nije bilo jasno zasto kad su novi. Drugi je kad predjem preko rupe cuje se neki tupi zvuk, nije kao struganje metala o metal vec nekako blize zvuku labave plastike koja klapara za koji sam isto mislio da je do amortizera. E sad vibraciju bas na volanu nisam osetio, ali se cuje ta vibracija kad motam udesno. Sutra cu otici do majstora pa ako bude bio slobodan, pregledacemo i javljam da li je do toga.

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Samo da javim, problem resen zamenom unutrasnjeg levog zgloba do menjaca. U medjuvremenu otisli i zadnji amortizeri, to su oni tupi zvukovi sto sam cuo pa je zamenjeno i to. Sad jos ostaje da vidim ono cviljenje, cvrkutanje, ne cuje se uvek, ali zacvrkuce ponekad pri skretanju udesno sto moze biti kugla. Posto se cuje povremeno, pusticu jos malo da dodje do izrazaja pa cu resavati i to.

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Super,bio u pravu za zglob samo promasio stranu.

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od maestro » 10 months ago

Ipak nije resen problem. Puce zamenjeni zglob pre neki dan, ostavi me na sred puta, raspao se nacisto. Majstor je tad stavio GSP, na moje insistiranje zamenio oba zgloba nakon ove havarije, ali sada SKF. Krenuli u probnu voznju, auto na 60+ KM/h trese na pravcu i na okretanje udesno kao da ima epilepsiju. Vratimo se u servis, skine levi zglob, odem da zamenim u prodavnicu, daju mi drugi nov SKF, namontira ga majstor, ajd opet na probu, sad ne trese, ali opet se ponasa kao i onaj originalni pre prve intervencije. Kada idem pravo sve ok, cim okrenem volan udesno, cuje se brrrr brrrr. Ne znam sta da radim sad, pregledao je dole sve, kaze sve izgleda ok, jedino ako i ovaj drugi novi zglob nije falican. Ne znam sta da radim vise, ubi me ovo u pojam.

Korisnikov avatar
BobanNB
Audi fan
Audi fan
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Post od BobanNB » 10 months ago

Да се није раскречио трап?

Послато са IQ1019N уз помоћ кључа

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Ma jok, mislim da sam nasao sta ne valja. Ovaj SKF zglob izgleda ne pase kako treba na fabricku poluosovinu. Koliko sam uspeo da izmerim, 2mm je kraci od fabrickog zgloba i onda ima lufta od poluosovine i trese. Danas cu staviti drugi zglob pa cu videti da li ce biti kako treba, ako ne, neka se tera u tri lepe i on i poluosovina, gurnucu ga u Savu bude li stao negde.

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Stavio opet novi GSP zglob, nema nikakvih vibracija. Pitam majstora, jel ima kakve veze sto je SKF 2mm kraci, kaze nema, al ja nesto sumnjam u to. Sad mi ostaje samo da se prekrstim i nadam da nece da se raspadne za mesec dana kao prethodni GSP.

vladimirpa
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 5 months ago
Kontakt:

Post od vladimirpa » 5 months ago

Kako je stanje sa GSP, jel te sluzi?

maestro
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od maestro » 5 months ago

Sluzi ok GSP, za sad nema problema. Resio sam i ono pomenuto cvrkutanje, bilo do zadnjih diskova.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Šasija,kočnice,karoserija”