Audi a3, 1.9tdi, 2006, gubi ulje, dimi na prvom paljenju (beli dim)

Odgovori
Jokara
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 2 years ago
Kontakt:

Audi a3, 1.9tdi, 2006, gubi ulje, dimi na prvom paljenju (beli dim)

Post od Jokara » 1 month ago

Obrisao sam 4 majstora, dvojica su rekli da nema problema, da je sve super sto se elektronike tice, dizne rade po odlicnim parametrima gumice ne treba da se menjaju, znaci elektronika bez greske. Ali problem se mehanicki, tu niko nije dirao nista.
Desava se to da prilikom paljenja dok je motor hladan izbaci jako gust beli dim ali ne uvek (nema DPF). Sve zavisi kako ga vozim prethodnog dana, ako ga vozim polako u manjim obrtajima nekada ni ne izbaci dim, da rezimiram, sto su veci obrtaji sutradan je veci dim. Primetio sam jos da trosi ulje, u poslednjih 4-5 000 potrosio je litru ulja. Treci majstor mi je rekao da se mora raditi ceo motor, jer je produvao, izbacuje ulje kod turbine (turbina je radjena pre 20 000, nije problem do nje jos je pod garancijom). Kako mi je on objasnio negde procuri i malo prelije u tubrinu i tu ostane, ulje se tu ohladi i sutradan nakon paljenja turbina sagori to ulje i zbog toga izadje takav dim. Kaze, popravka bi bila preko 1000e pa sada pisem ovde da vidim da li je neko imao ovakvo iskustvo da mi kaze, ili da neko da neki savet. Rekao mi je da ga probam, a ja ne zelim da nikome uvalim problem, a i auto me dobro sluzi i nisam planirao da ga prodajem. Ja sam otvatao usisnu granu koja ide do turbine i daje joj vazduh i tu sam primetio da ima ulja, da je masno.
Cetvrti majstor mi je rekao da promenim ulje, do sada sam presao 13000 od servisa poslednjeg i na to sam dolio preko 1L ulja i kaze da je to ulje zrelo za menjanje. Uvek sipam 5w-40 Castrol-ovo. Rekao mi je da probam sa 10w-40 i da pratim da li ce trositi nakon toga. Misli da je samo do ulja.
Prihatelj mi je rekao i da probam sa nekim aditivima, ja ne znam kako se to zove, a ne zna ni taj prijatelj koji mi je to rekao, ali je pokusao da mi objasni, uglavnom sipa se u motor i to oblozi ceo unutrasni deo motora i navodno zacepi sitne rupice gde bi ulje moglo da izlazi i to produzi vek motoru.
Ako neko ima neki savet molim vas da me kontaktira. Ja sam pokusao da objasnim sve, ne razumem se toliko dobro.
Hvala u napred!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post
  • Audi Q7 3.0 tdi BUG problem pri paljenju auta
    od White Lion » 7 months ago » u Dizel motori
    2 Odgovora
    347 Pogledano
    Poslednji post od jevrem
    7 months ago