Audi TT 2007 200KS

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 6 years ago
Kontakt:

Odg: Audi TT 2007 200KS

Post od djelica » 6 years ago

Neverovatno, pre oko 1500km sam uradio mali servis, sipano ulje 4,5l castrol proffessional, malopre prilikom voznje upalila se zuta lampica na board-u kaze da je ulje na minimumu...

Slika

Korisnikov avatar
Speedy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Post od Speedy » 6 years ago

LOL

Korisnikov avatar
Dougy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Post od Dougy » 6 years ago

Za tvoj motor 2.0 TFSI, pise na forumima a i u prirucniku za korisnike da je sasvim normalno da taj motor trosi 0.5 litara na 1000 km.

Procesljao sam dosta stranica jutros i neki se zale da im trosi 0.2 litra na 1000 a neki cak do 1 litra na 1000 km a da su sve moguce pregledali i da Audi kaze da je motor skroz ispravan ali da turbo trosi vise.

Koliko vidim da je to ustvari normalno tako mislim da ne moras da se brines

Korisnikov avatar
Dougy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Da dodam jos ovo ispod. Prevedeno na google. To navodno koriste u 2.0 TFSI motorima za bolje podmazivanje cilindera tako da i motor trosi vise ulja

то је био Аудијев концепт, да нека мала количина уља оставили на цилиндрима, тако да је боље подмазивање, - за заштиту НИКАСИЛ слојa, -
то је сигурно произвести потрошњу,

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Aham, nesto slicno tome su i meni rekli u ovlascenom servisu, kao normalno je da trosi vise, jer se podmazuju turbine (valjda) itd.. Medjutim ajde recimo da kazemo da sam preso 2000km, to mu onda dodje 2l i vise na 1000km sto mislim da je nenormalna potrosnja ulja (iako sam laik sto se tice automobila)
Slika

Korisnikov avatar
Speedy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

"Koliko ti trosi auto?"
"Pa 10 litara goriva i 2 litre ulja :D"

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Speedy napisao: "Koliko ti trosi auto?"
"Pa 10 litara goriva i 2 litre ulja :D"
Taj rad :)
Slika

Korisnikov avatar
Dougy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

pa ako ti se upalila lampica posle 2000 km onda treba da dispes 1 litar ulja

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Dougy napisao: pa ako ti se upalila lampica posle 2000 km onda treba da dispes 1 litar ulja
hvala na odgovoru dougy,
danas sam dolio oko 0,35l sto mi je ostalo kao visak od malog servisa da me "pokrpi" za par dana,

inace, pricao sam danas sa Acom (automehanicarem kojeg mi je Nemanja preporucio) koji je trenutno na moru i vraca se sutra, trebamo da zamenimo jedan ventil (valjda ventil) na motoru iz kog se vidi da ulje curi, ne preterano ali ima tragova. Ne znam koliko to moze da utice na potrosnju ali definitivno da utice.

videcemo sta ce biti posle, postovacu rezultate naravno
Slika

Korisnikov avatar
v8nenad
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od v8nenad » 6 years ago

A da probas neko drugo ulje *drive*
v8

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

v8nenad napisao: A da probas neko drugo ulje *drive*
mozda u buducnosti, za sad dok je "test faza" nista.

Danas je Aca zamenio dihtung za poklopac motora (tako nesto) oko koga je sve bilo masno od ulja jer je tu negde pustalo, Sto je iznenadilo Acu, a i mene, kad smo otvorili taj poklopac je da prethodni majstor koji je radio na tome je stavio neku masu (poput silikona) kako ta gumica ne bi propustala ulje. Aca je sve to lagano skinuo skalpelom, stavili smo nov dihtung (to je ta gumica ili sta vec), nakon cega je cvrsto zasrafljeno a okolina ociscena od masnoce ulja cistacem.

Videcemo posle nekog vremena hoce li opet biti masno gde je bilo pre zamene tog dela i kakva ce potrosnja ulja biti. Naravno postovacu rezultate.

Sto je jos jaca stvar, vidim da je radjena igla. Ispod volana postoji ulaz za kljuc i mesto za iglu. Medjutim prethodni vlasnik mi nije to uopste spominjao tako da cu da odem do mesta gde je radjeno (stoji slicica na staklu i imam kontakt) pa cu da vidim sta mogu da uradim sto se toga tice jer je veci deo sistema tu. Ako mu i to odradim, to ce biti treca vrsta zastite, ovaj put mehanicka, pa ako ga neko ukrade pored svega neka mu je sa srecom, sta drugo da kazem.

A da ne spominjem servisnu knjigu koju sam naso u gepeku pored rezervne gume za koju mi je reko da nema... Zagubio covek sta ces  *lol* Vodjena evidencija do ~75,500km, auto trenutno ima ~132,000

Ako se ispostavi da posle ovog danas sto je radjeno potrosnja ulja dodje u "normalu", radicemo na prigusivanje zveckanja,zujanja i krckanja plastike u kabini da bi mi svaka voznja bila prava uzivancija.

Zaboravio sam danas, ali u buduce slikam svaki deo koji menjam oko mehanike. Cisto da mogu posle da vidim sta je tacno radjeno, a i za ostale clanove/posetioce kojima treba slicna/ista pomoc.

Pozdrav svima i hvala na odgovorima!

*beerandmusic*
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Nemanja » 6 years ago

djelica napisao: Zaboravio sam danas, ali u buduce slikam svaki deo koji menjam oko mehanike. Cisto da mogu posle da vidim sta je tacno radjeno, a i za ostale clanove/posetioce kojima treba slicna/ista pomoc.
To se trazi. ;)
*bravo* za sve
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
Speedy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Ja sam juce stavio distancere i de*il,ni na kraj pameti mi nije bilo nista da slikam :S Jednostavno nemam naviku. Sad mi dodje da skinem pa ponovo sve ispocetka i da slikam...

Korisnikov avatar
Spacemaster
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od Spacemaster » 6 years ago

@djelica

Koliko te na kraju izašao TT? Vidim da je prošlo mesec dana, kakva je sad potrošnja ulja, da li se zamenom dihtunga na glavi motora nešto promenilo? Mene intresuje kakvo je stanje oko turbine i ventila turbine, da li je prostor mastan. Kada se turbina i ventil pri kraju, znaju da gutaju ulje, a ventil pod pritiskom da ga izbacuje, pogledaj i to, jer realno remont turbine bi trebao da se radi na nekih 180-200k, a ako je sad na satu 140k, te ako su ga vraćali, a verovatno jesu, moguće je da treba i remont turba da uradiš - realno sve se to da proveriti. Uzmi ovo sa rezervom što ti napisah, ovo je nešto sam čuo od drugara koji mi je servisirao nekoliko auta unazad, pa samo prenosim...

P.S
Fudbaler od koga si uzeo uzeo kola igra u Mađarskoj?

Korisnikov avatar
Spacemaster
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od Spacemaster » 6 years ago

Da se nadovežem, 0,3L je na 1000KM sasvim ok, sve do nekih 0,4L ako se ložiš da nika ne šaltaš ispod 5k obrtaja. 1L ulja na nekih 2500-3000km je normalno da potroši. TT varira od primerka do primerka sa tim motorom, imaš primeraka koji potroše 1L na 6000KM itd.

Ja bih te posavetovao da se javiš majstoru ****, decko radi TT, Široka, Golfove GT, i slična VW sportkska vozila, veoma je pedantan i radi samo sa originalnim delovima. Ja tipujem da ti turbo guta i bljuje ulje napolje i da treba motor da očistiš i promeniš ulje, uz proveru turba i njegovog ventila. Dok sam vozio Cupru 2.0 240KS, koristio sam Motul 300V, pomenuto ulje je malo skuplje ali manje se troši i bolje podmazuje motor. Polazeći logikom da je Cuprin 2.0 motor unpređena verija tvog motora, verujem i da bi pomenuto ulje radilo posao.

P.S

Postaviću kontakt čoveka, a ako je ovo mimo pravila kontaktiraj me na pm pa ću ti posalti.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “TT 2006- Mk2 typ 8J”