Audi TT 2007 200KS

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Odg: Audi TT 2007 200KS

Post od Nemanja » 6 years ago

Ja koliko sam gledao ne dimi...ali mu sigurno negde pusta ulje jer je to velika potrosnja kao sto sam vec rekao Aci.
2.0T su poznati da trose vise inace, ali bas toliko NE.

Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
jevrem
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post od jevrem » 6 years ago

Ako mu curi toliko onda bi morao da ostavlja fleku ispod motornog prostora.
Audi A3 1.8T 1997. 110kw

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Kontakt:

Pitao sam ga, kaze da ne ostavlja...
Audi A6 C7

Audi A1

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 6 years ago
Kontakt:

Post od djelica » 6 years ago

Trazili ste slike unutrasnjosti, naso sam jednu u telefonu pa evo da je stavim za one koji nisu bili na okupljanju:
Slika

inace sto se ostecenja tice, evo leve strane koja je ok:
Slika

i desna strana koja je "radjena":
Slika

i mojih ruku delo sa parkinga :) :
Slika

a sto se potrosnje ulja tice, stvarno se ne razumem da bi mogo nesto da kazem o tome. Meni ne smeta da mu dolivam pola litre na 1000km, samo ne znam dali motoru smeta. Videcu da mi neko od majstora kaze sta da radim.
ovi u ... kazu da je normalno da trosi vise ulja, pogotovo ako je malo "agresivnija" voznja.
uspavao sam se danas pa nisam otiso da mi zamene ta 2 dela... tako da sutra zakazivanje opet...
Slika

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

inace sa prve slike u mom prethodnom postu, onaj deo gde klima duva vazduh (ne znam ni kako se zove, stoji skroz desno na slici), fali mi jedna resetka, tacnije, plastika na kojoj se kaci ta resetka je slmoljena i ne moze lepo da stoji. za ceo taj deo original mi traze 10,5 hiljada, pitao sam u ... i kod jos jednog "narucioca" delova, cena skoro ista.
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Kontakt:

Na ebay-u ces naci to dosta povoljnije...
Audi A6 C7

Audi A1

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Ljudi, danas su majstori zamenili 2 dela koja su pravila lupkanje i zujanje. Razlika je velika, primetio sam da nema vibracija jos kad sam upalio auto, volan, gas pedala, kocnica i menjac kako mogu da primetim vise ne vibriraju uopste (za razliku od ranije). Zujanje iz predela kasete vise jednostavno nema. Jedino sta se trenutno cuje u kabini prilikom prelaska preko neravnina na putu jeste plastika koja kvrcka uglavnom iz predela krova i zadnjeg sedista (npr kada se zadnja sedista cesaju jedno o drugo jer je u pitanju koza). Gospodin sa kojim sam bio na test voznji mi kaze da je to potpuno normalno za "sportski" auto. Mozda ce neko reci da sam lud (sta da radim...), ja cu gledati te sitnice da sredim ako je to uopste izvodljivo.
Sve u svemu, jako sam zadovoljan. A za nosace tablica im nista nisam reko, ali sam obratio paznju pre nego da sednem u auto za test voznju, nisu dirali nista (inace vratili bi ih sigurno).

Sutra zovem majstora koga mi je Nemanja preporucio (hvala jos jednom za kontakt), da se dogovorimo za mali servis i da vidim sta ce mi sve reci.

Danas sam procitao neke papire koje su mi jos pre dali na kojima pise sta su majstori nasli prilikom provere automobila. Prepisacu deo tih papira u vezi ulja u sledecem odgovoru.

A sad idem malo da uzivam u voznji :)
Slika

Korisnikov avatar
Speedy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Post od Speedy » 6 years ago

Eto vidis da je sve u redu,ti se nerviras bezveze :D

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

evo sta kaze ekipa iz ...:
1. Niova ulja u motoru je zatecen na minimumu. Imam malih tragova curenja sa donje desne strane motora, potrebno je oprati i pratiti. Trebalo bi izvrsiti zamenu ulja i filtera za ulje pa zapoceti kontrolno merenje potrosnje.

trenutno mi ne radi: sijalica u kaseti, poziciona svetla. - za poziciona cu videti sa elektricarem, jedan elektr. koji je na brzinu pogledao to mi je reko da mi onaj deo, gde se ustvari pale poziciona, ne radi. Inace sijalice kada se prikace na akomulator zicama rade odlicno.

U ponedeljak radim mali servis kod Ace, pa cemo da vidimo sta dalje.

Jedna stvar koja me buni jer nisam upucen jeste vlaga u zadnjem stop svetlu (valjda se tako zove)
u pitanju je ovo svetlo:
Slika
a izbliza to izgleda ovako:
Slika
Slika

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

1. Nivo ulja....* - greska iz predhodne poruke prilikom kucanja.

Inace primetio sam da mi neko od moderatora/administratora stalno brise jednu rec iz poruka, primetio sam tek posle pisanja predhodne poruke tako da necu vise da ih spominjem tu rec, tj. naziv servisa.
Slika

Korisnikov avatar
stoske
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od stoske » 6 years ago

Ajd prvo da kazem da mi se auto svidja, i da je bas dobar. Gledao sam neke klipove po tube-u kako bas ova od 200ks ide po Nirburgringu, to je zlo, odusevio sam se...  *twisted*

A za ove sitnice, ma sve se to da resiti, ti imas zelje i volje da ti auto bude u super stanju i to sve bude super... ;)
Ovo sto je zamaglilo stop svetlo, ja mislim da mozda moze da se otvori, ocisti i ponovo kvalitetno zalepi, a ako ne uspe onda novo...

Korisnikov avatar
Dougy
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 7 years ago
Kontakt:

Post od Dougy » 6 years ago

Odlicno auto. Mat crna mu lepo stoji.    *bravo*

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Kontakt:

Drago mi je da polako resavas sve sto te je mucilo.

Zabranjeno je reklamirati firme koji nisu nasi sponzori. Zato je svaki post ispravljan...
Audi A6 C7

Audi A1

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
AX
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Post od AX » 6 years ago

Lep autic, jos bolji motor. To sto trosi ulje nemoj da te brine zaboravi to kao problem, to je normalno kod tih motora istu potrosnju ulja sam imao i na prethodnom i sad na ovom autu a i zet vozi tt samo kabrio sa istim motorom i kod njega je takva potrosnja ulja. E sad potrosnja ce da ti varira od stila voznje to sto dolivas 0,5l na 1000km znaci da bi mogao malo menjac da ubacis u D a ne samo u S. Ako ti je za utehu ja sam uspeo da za 1000km dolijem 1l ali sve je bilo 200+, isto tako sa opustenom voznjom sam na 7000km dolio samo 1l.
Nebrini se uzivaj u voznji i samo kickdown ;D
Audi A4 2.0tfsi

djelica
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

AX napisao: Lep autic, jos bolji motor. To sto trosi ulje nemoj da te brine zaboravi to kao problem, to je normalno kod tih motora istu potrosnju ulja sam imao i na prethodnom i sad na ovom autu a i zet vozi tt samo kabrio sa istim motorom i kod njega je takva potrosnja ulja. E sad potrosnja ce da ti varira od stila voznje to sto dolivas 0,5l na 1000km znaci da bi mogao malo menjac da ubacis u D a ne samo u S. Ako ti je za utehu ja sam uspeo da za 1000km dolijem 1l ali sve je bilo 200+, isto tako sa opustenom voznjom sam na 7000km dolio samo 1l.
Nebrini se uzivaj u voznji i samo kickdown ;D
Hvala na odgovoru AX, gledao sam da nadjem nekog sa iskustvom istih/slicnih automobila/motora. To sto kazes me dosta ohrabruje jer mi je drug koji nije toliko upucen u detalje ali vozi vise godina unazad rekao cak i pre prvog nestanka ulja nesto u fazonu "odlican auto, samo ako ti motor trosi puno ulja, prodaj sto pre mozes", pa me je prva zuta lampica o ulju ubacila u neku vrstu zabrinutosti.
Vise me brine sto su ovi iz ovlascenog nasli "male tragove curenja" ispod donje desne strane motora (detaljnije napisano u moje predhodne 2 poruke).

Inace sto se tice voznje, retko kad prebacujem u S, stvarno retko. Inace meni se cini da je isto kad se pedala gazi u patos dok je u D i ne bas toliko kad je u S.

Danas sam odradio mali servis (standardno zamena filtera, i sipano je 4,5L castrol professional koje su preporucili u ovlascenom). Inace videcu sa majstorom da mi pokusamo da "pratimo" to "curenje", valjda mi je reko da mu za neki dan stize sprej za ciscenje.

Sta da radim ako se ispostavi da motor ima "curenje" ?
Slika

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “TT 2006- Mk2 typ 8J”