AUDI A4 B6 AVANT 1.8T

Odgovori
Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Re: AUDI A4 B6 AVANT 1.8T

Post od samurai1974 » 2 years ago

Super, dobra je to stvar. Samo ne znam da li mozes da ulazis u sitna crevca sa tim elmom kao sa vagcom-om.
Ja sam uzeo vagcom 15.7 verziju sa VCDS programom i sa tim mozes da ulazis u svaki modul posebno i da menjas sve parametre.
Imam ELM327 koji se povezuje na auto preko telefona i tu mogu da iscitavam greske i da brisem greske samo na motornom modulu i neke parametre da vidim.

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme
Pridružio se: 2 years ago

Post od VladaNS » 2 years ago

Ovo je igracka za VagCom :D Nista od kodiranja samo greske i malo "live data" ako se ima srece...

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Taj isto radi kao ovaj ELM327 sto se povezuje preko blututa. Nije lose i do sad mi je pomogao par puta na drugim markama auta.
Vagcom je zakon. ;) I nije skup 60e sam ja platio. Isto klon al radi ekstra.

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme

Zamenili nedavno kod Subexa gume, sve pohvale za uslugu, buraz i ja smo redovni tu :D
Posluzice Dunlopke dok ne stigne nesto novo za zimu...

Slika

Slika

Stigli i filteri. Ovo sam uzeo

Slika

Slika

A ovo vracam - Kineski Bosh filter goriva. 2600din sa 22% rabata a made in China *nono*

Slika

Slika

Tu je i senzor nivoa ulja - nadam se da kontakt zeza na mom, a ako ne menja se i on...

Slika

Slika

I gornje i donje gumice dizni (indeticne su) da sredim ono sto "masti" oko dizni

Slika

Juce nisam stigao ulje da kupim, najverovatnije cu ELF jer ga koristim skoro deceniju bez greske, svakako 5w-40 u VW 502 ili 505 standardu...

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Bravo drug.
Kineska sra*a sto dalje od auta.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
AndrejaKG
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Post od AndrejaKG » 2 years ago

Bravo samo guraj

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Nemanja » 2 years ago

Za Kineze nazalost niste u pravu!

I Audi ima fabriku u Kini.
Takodje jednom mi je(za A3) od 4 filtera iz ORIGINALA jedan bio made in China. Ostali su bili made in: Germany, Poland, France za taj A3.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ne sporim da neki no name Kinez je krs!
Ali hocu da kazem da ne verujem da bi sa Bosch-om proizvedenom u Kini imao problem!

P.S. Kada sam ziveo u NY 2007god. usao sam u Armani butik na 5 Aveniji i kupio dzemper za 120$. Kada sam dosao kuci, slucajno skidajuci etiketu(onu na vezici) vidim da pise Made in China. Ali ni pomislio nisam da ga vratim. Slika
SVE VELIKE KOMPANIJE IMAJU NESTO STO IM SE PROIZVODI U KINI(ZBOG JEFTINE RADNE SNAGE I SMANJENIH TROSKOVA)!

Sve pohvale za Subica i od mene! Slika Slika
Last edited by Nemanja 2 years ago, edited 1 time in total.
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Slazem se za kineze koji su pod markom ja sam mislio na no name i plagijate koji imaju znak nekog poznatog brenda. Kod nas se svasta uvaljuje pa jedino kupovinom delova sa deklaracijom i racunom ima bar neka zastita. I ja bar gledam da to bude neka veca firma koja radi sa delovima jer kontam da nece da se zajebavaju sa nezadovoljnim kupcima mada ni to nije sigurno. Naravno preko kluba je jedino sigurno.

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme

Pa jbm li ga, cak sam siguran da je Nemanja upravu vezano za to da ne bi imao nikakve probleme sa filterom made in China jer ipak Bosch je garant kvaliteta - ali obzirom da je cca. 3x skuplji od redovnih voleo bi da je proizveden negde u evropi jer verujem da je tu kontola kvaliteta strozija...
Znam da je VAG jako jak u kini, FAW-VW prodaje milione vozila i to je jedno ogromno trziste za koje se isplati proizvoditi tamo, ali opet me brine kontrola kvaliteta i razlicit kvalitet za razlicita trzista. Za benzince dolaze VAG filteri iz kine a za TDI idu samo Made in Spain, verovatno ne bez razloga.

Mada i nebitno ipak je to previse filozofije za jedan mali filter :D

Ono sto je bitno za 1.8T koliko sam pohvatao jeste uljni filter. Fabricki su isle 2 verzije, manji i veci. Veci bolje filtrira i povecava malo kapacitet ulja pa ga preporucuju, a kao najbolje resenje ubacuje se jos veci filter iz VW Transoprtera:

Slika

Kod mene ide taj "veci" pa sam njega i uzeo...

Ulje sam resio - ELF Evolution NF 900 5w-40. Sta kazete za ispiranje motora pred zamenu - DA ili NE??

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Ko sto rekosmo ima i kvalitetnih delova made in china al mi nekako milo kad pise germany. ;) ;D
Sto se tice ispiranja motora pre zamene neki se slazu i preporucuju tu operaciju a neki su protiv. Iz licnog iskustva do sad nikada nisam imao problem niti sam cuo da je neko imao problem zbog toga. Sada posto prelazis na drugo ulje mozda bi bilo dobro da isperes motor a posle ako koristis isto ulje ne moras na svakoj zameni. Svakako i ako ne uradis to, nije nista strasno. ;)

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme

Riknuo mi akumulator...

Propisana snaga koliko sam gledao na netu 55-60Ah i min. 370A, a u uputstvu ne pise.
Bio sam ogranicen na kupovinu preko jednog lanca megamarketa zbog kartice za rate - ponuda jadna: Energyplus 45Ah 56Ah 95Ah, i Varta 44Ah 52Ah 95Ah. Energyplus 25, a Varta 36 meseci garancije.

Tako da sam uzeo nesto slabiji Varta Blue 52Ah 470A. Energyplus 56Ah ima samo 10A jacu startnu struju i godinu dana manje garancije, nadam se da nisam pogresio i da nece smetati jer nemam puno dodane opreme :D

Slika

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Pa sad za struju nisam siguran da li je dovoljno ali verovatno jeste jer kod mene je propisano 60ah a imam brdo elektronike. Vazno je da je varta da nije neki no name. [WINKING FACE]

Korisnikov avatar
VladaNS
Audi extreme
Audi extreme

Ako tvoja zverka sa gomilom opeme gura sa 60Ah bice meni ovaj taman :D

Vro rado bi uzeo nesto jaci od propisanog tipa 70-74Ah da je bilo, a 95Ah je bio 50e skuplji i pitanje da li bi se uglavio unutra...

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Ja sad imam od 77ah exide premium a ide fabricki od 60ah. To pise i u onim kodovima na nalepnici.

skydriver
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od skydriver » 2 years ago

Znajući u koje ruke je došao, ovaj auto će biti jedan od najlepših u zemlji kada prođe obavezan tretman. :) Dobra mašina, nema šta. *nitro*

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “A4 2000-2006 B6 typ 8E/8H”