AUDI A4 B6 1.9TDI 96kw

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

AUDI A4 B6 1.9TDI 96kw

Post od nikola87 » 3 years ago

Evo predstavljanja i mog Audija. U pitanju je AUDI A4 B6 1.9 TDI, 96kw, godište 2001.

Kupio sam ga aprila meseca ove godine, od čoveka koji ga je uvezo 2014 godine lično za sebe, i mogu reći da sam prezadovoljan njime. Odmah sam zamenio gume i stavio letnje sve 4 nove, jer ne volim da štekam na gumama, pa se onda desi ovo ili ono, stavljene BARUM BRAVIUS 3 235 45 17“, koje su jako dobre za moj ukus, a pritom nisu previše skupe.
Auto ima 5 brzina, bilo bi dobro kada bi imao 6, ali jednostavno, tražio sam što bolji primerak, pregledao mnogo njih i moralo je nešto biti presudno, što je u mom slučaju bila očuvanost auta.

Auto ima električno sklopive retrovizore, dvozonski climatronik, od muzike fabrički audi concert, RS felne 17", parking senzore, sva 4 električna podizača. Na njemu sve funkcioniše osim zadnjeg levog podizača stakla, koji zuji u mestu i radi samo kada ga pokrenem naviše, prozor se ne spusta.. Popraviće se. Auto pali odlično, ne izbacuje dim, ni ti bilo kakve greške na tabli.

Od mana eventualno mogu navesti to što sam jedva, ali jedva skinuo neke sigurnosne šrafove sa felni, koje niko živ nije mogao da skine, jer nisam dobio nastavak koji pasuje ovim šrafovima, kao i to što auto nema bord kompjuter, mada ga imam na drugom autu i skoro ga i ne koristim, znam napamet koliko može preći :D

Karoserija je skroz ok, osim sitnih ogrebotinica iza zadnjeg točka, što je, za njegovo godište, mislim sasvim normalno.
Enterijer je skoro pa savršeno očuvan, postaviću slike kada budem imao vremena da malo počistim auto :D

Motor je, kako mi je u servisu rečeno, u odličnom stanju, no ipak niko ne može znati šta je unutra zar ne?
Dobro bi mi došao neki savet oko provere pojedinih delova, s obzirom da nisam primetio da mu išta fali,jer ga je prethodni vlasnik sređivao za sebe, a iskreno i neznam koje su mane ovog auta, jer sam do sada uglavnom vozio francuze. Ulje u njemu je 10w 40 i trebam ga menjati uskoro, najverovatnije sa 5w 40, kako bi proverio da li će trošiti ulje sa ovom gradacijom.

Nešto najčudnije je da je proverom u servisu – neko čitanje vrednosti sa motora, ne razumem se, utvrđeno je da kilometraža nije vraćana, što mi je vrlo čudno za godište ovog auta, i dalje sam u čudu, jer sam mislio da je minimum 50k kilometara vraćena... Međutim, čitanje sa motora i na tabli se razlikuje u par kilometara, ne bi znao zbog čega... I dalje ne verujem da nije vraćano.. Da li postoji mogućnost da se izvrši neka druga provera?

Sve u svemu, jedan odličan auto koji me je oduševio, što udobnošću, što performansama, što malom potrošnjom... Zaista velika razlika u odnosu na prethodne francuze... Nadam se da će dobro služiti, kog ne stigne neki noviji Audi *jupi* .

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

free image hosting

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Re: AUDI A4 B6 1.9TDI 96kw

Post od bojan0306 » 3 years ago

Dobar,lepo izgleda felne mu cucnule ekstra u zdravlju da te vozi puno km. Daj neku fotku unutrasnjosti *please* *chears3*
Kod mene nisu mogli da ocitaju km.uopste nekako zakljucano zatvoreno i ne pise nista .Malo mi je cudno sto je u njemu 10w40 polusintetika,a treba biti kao sto si rekao sintetika 5w40 505.01. Obicno kada auti trose vise ulja obicno se prelazi na gusce,polusintetiku i sl. Videces sta ce biti kada zamenis u svakom slucaju puno srece i u zdravlju da te vozi. ;)
Last edited by bojan0306 3 years ago, edited 1 time in total.

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Hvala puno Boki. Postavicu slike unutrasnjosti uskoro, sutra auto ide na pranje :) inace, neznam ni ja zasto je 10w 40. Skoro 10000 km sam presao nisam primetio da trosi ulje. Uvek ima na sipci ulja do onih zadnjih graviranih kvadratica. Mada mozda sa 5w 40 bude drugacije. Videcemo. Stalno je u pokretu tako da ima vremena za testiranje ulja :)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Last edited by nikola87 3 years ago, edited 1 time in total.

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Post od bojan0306 » 3 years ago

Bice kako ti kazes testova i puta bice. Cekamo enterijer ;)
Ne moras da citiras poslednji post ako odgovaras na njega, nego neki predhodni.

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Ma znam, ali Tapatok je čudo. Uvek grešim :)

Korisnikov avatar
AndrejaKG
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Post od AndrejaKG » 3 years ago

Auto je fin fina oprema samo jos koju sliku da ubacis enterijera...i kad budes presao na 5w40 informisi nas dal je poceo da trosi i koliko? al kao sto kazu neki ovde nema veze kolka je potrosnja bitno da podmazuje lepo

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Nemanja » 3 years ago

Razlika u par kilometara je samo zbog tockova. I tako mala odstupanja su prihvatljiva i tacna.

Polusintetiku menjas na max 8K a ne da si vec presao 10K sa tim uljem, a jos nisi zamenuo!

Lep auto sa lepim felnama.
Da te u zdravlju sluzi.
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Hvala puno Nemanja. Što se tiče kilometraže i dalje sam sumnjičav, iako su mi u servisu dokazali da na istom ovakvom Audiju isčitava 50000km više sa motora. Nisam se nadao da ima još poštenih prodavaca :D Svi vraćaju, petljaju... To je nekako postalo svakodnevnica. Auto nema servisnu, tako da, ko zna...

Ulje ću promeniti što pre, razmišljam se između Divinol ulja 5w 40, Motul-a 5w 40 koje mi preporučuju na forumu, i ovog ulja iz prve ugradnje koje imate u Club-u. Svaka preporuka je dobrodošla. Takođe mi je potrebna informacija koliko ulja treba kupiti. Ipak je ovo prvi mali servis :D

Pošto vidim da ima sponzora na sajtu koji prodaju delove, da li je moguće kod njih naručiti filtere za mali servis, ili kako to već ide? Mogu to kupiti i sam, nego svašta se danas prodaje po auto-radnjama...

Evo još jedne fotke

Slika
Last edited by nikola87 3 years ago, edited 2 times in total.

Korisnikov avatar
Nemanja
Administrator
Administrator
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od Nemanja » 3 years ago

Kilometrazu vracaju profi elektricari i na satu i na motornom komp.tako da ne moze ni da se skonta(uglavnom)da je vracana km.
Sto nemora da znaci da je slucaj i kod tebe! Ali cisto i taj podatak da znas.

Sto se tice ulja u tvoj motor staje 3,8L. Sto znaci da treba da uzmes 4L za mali servis.
Sa prelaskom na full sintetiku postoji mogucnost da ce ti trositi malo tog ulja, jer sada imas polusintetiku u autu.

Ako postanes nas clan, imaces popuste na sve delove(a i sve generalno).

Pozdrav
Audi A6 C7
viewtopic.php?f=195&t=7361

Audi A1
viewtopic.php?f=178&t=8092

EX:
Audi A4 B8.5 2012
Audi A6 C6 2011
Audi A3 8P 2004
Audi A6 C5 2002
Audi A4 B5 2000

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Promenjeno ulje danas jer nisam mogao cekati. Nakon rasprave koje ulje je bolje sa majstorima sipao sam TOTAL QUARTZ 9000 5W40. Nadam se da ce biti ok.Na specifikaciji je 505.00 i 502.00.

Slika

Slika

image hosting

Last edited by nikola87 3 years ago, edited 1 time in total.

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od nikola87 » 2 years ago

Evo i slika enterijera

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

image upload

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Post od bojan0306 » 2 years ago

Dobar fino izgleda unutra ocuvano. Ja bih skinuo futrolu sa volana nervira me to, cuvam volan za koga kada prodajem nekom tamo da bude volan ok. *chears3*
Last edited by bojan0306 2 years ago, edited 1 time in total.

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od nikola87 » 2 years ago

U pravu si, nego ta navika mi ostala... Volim da čuvam auto i to mu dodje kao neka zaštita :D

Korado992
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od Korado992 » 2 years ago

koje su ovo felne 16 ili 17?

Korisnikov avatar
nikola87
Audi Beginner
Audi Beginner