Gasi se A6/1.8T

Odgovori
mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Gasi se A6/1.8T

Post od mdragoslavm » 3 years ago

Pozdrav
Nesto me zaredjali kvarovi , problem je sledeci , cim pustim papucicu gasa padne obrtomer i ugasi se auto .
U pocetku je to bilo jednom mesecno a danas redovno , tj. nonstop . Neprijavljuje nikakvu gresku .
Pre mi se desaaaaaaaavalo da tesko upali i drzi obrtomer vise nego sto treba , na visim obrtajima nego sto treba .
Pri ponovnom pal;jenju problem nestajao . svaka pomoc dobrodosla . Unapred hvala i izvinite na laickom recniku .

Korisnikov avatar
AndrejaKG
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Re: Gasi se A6/1.8T

Post od AndrejaKG » 3 years ago

Baci pogled na step motor

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Slika

mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Baci pogled na step motor

Veliko hvala na brzom odgovoru ali ako moze malo detaljnije , nista mi to ne govori .
Da dodam , imam ugradjen i plinski uredjaja .
jos jednom hvala na brzom odgovoru .

mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

mdragoslavm napisao:Pozdrav
Nesto me zaredjali kvarovi , problem je sledeci , cim pustim papucicu gasa padne obrtomer i ugasi se auto .
U pocetku je to bilo jednom mesecno a danas redovno , tj. nonstop . Neprijavljuje nikakvu gresku .
Pre mi se desaaaaaaaavalo da tesko upali i drzi obrtomer vise nego sto treba , na visim obrtajima nego sto treba .
Pri ponovnom pal;jenju problem nestajao . svaka pomoc dobrodosla . Unapred hvala i izvinite na laickom recniku .
Ovo naucih na netu , ko nema u vugla ima u googla .

,,Druze, step motor ti je zapravo nacin na koji elektronika motora kontrolise broj obrtaja na leru i iskljucivo na leru. A zasto mu to treba, pa zbog raznih variranja opterecenja u leru, npr. ako imas servo, kad okreces volan, pumpa trosi snagu motora, pa ce obrtaji malo pasti, pa isto ako imas klimu kad je ukljucis, ona ce smanjiti obrtaje, pri ukljucenju raznih strujnih potrosaca alternator uzima snagu od motora, onda da regulise konstantne obrtaje hladnog motora dok se ne zagrije, da pojaca kocenje motorom na nizbrdicama i trudi se da se auto ne ugasi kad ide sporo na leru. Ti u principu mozes i bez njega ali mu onda na leptiru malo pojacaj obrtaje da sve to iskompenzujes. Inace motor radi isto i na plin i na benzin i uloga step motora je ista i na plinu i na benzinu. To podesavanje ler gasa na isparivacu je zapravo podesavanje minimalnog protoka gasa, i time se ustvari ne steluje ler gas, vec pravilna smjesa vazduh-gas kad je leptir u ler polozaju(zatvoren), a tako se i steluje, prvo se namjesti polozaj leptira, pa onda na isparivacu odgovarajuca smjesa(ako nemas analizator izduvnih gasova, prava smjesa je kad motor, pri datom otvoru leptira ima najvece obrtaje). E sad kad nemas step motor(ili nije u funkciji) hladan motor ce uvijek imati manje obrtaja pri istom otvoru leptira nego zagrijan(jer su sva trenja povecana, gusto ulje, gubljenje toplote na zagrijavanje bloka, antifriza itd.) pa cisto da znas da to ne mozes izbjeci bez ispravnog step motora.,,

mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Odvezoh auto kod majstora , kad tamo sve ok , ni racunar ne pokazuje nikakav kvar ...... *nono*

Korisnikov avatar
bojan0306
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Post od bojan0306 » 3 years ago

Senzor temperature

mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

bojan0306 napisao:Senzor temperature
Kazacu majstoru , ali temperatura je uvek ok
U svakom slucaju hvala
;D

mdragoslavm
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Sad dodjoh od elektricara , oprao klapnu gasa detaljno i sad sve ok . Do kada ne znam . Kaze da je ovo prvi korak.....
Greska koju je zatekao na dijagnostici je ,, error speed engine,,
Ako nekome to govori nesto vise.............
Hvala svima na pomoci
Javljam ako je pranje resilo problem
*jupi*

danyparis
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 1 year ago
Kontakt:

Post od danyparis » 1 year ago

Speed engine ti je senzor na radilici
Ali proveri leptir na usisnoj grani