Rezervni delovi

Odgovori
zoki s2

Rezervni delovi

Post od zoki s2 » 8 years ago

Vrlo cesto pitanje.. Kakav deo i koliko kosta..
Vlasnici vozila se dele na one kojima je bitna cena, a ne kvalitet i na one kojima je bitan kvalitet, a ne cena.. Sto mislim da je donekle normalno u kakvom vremenu zivimo.. Svakodnevno se susrecem i sa jednima i drugima.. Postoji jos jedna stvar, a to je koliko sam mogao da primetim da neki prodavci prodaju uglavnom los kvalitet po mnogo jakim cenama..
Vecina delova normalno dolazi iz EU iz prostog razloga sto su mnogo manje carinske stope za robu iz EU.. Tako da se sve vrti oko nas i kod nas.. Postoji mnogo boljih proizvodjaca koji mogu da se kupe po ceni losijeg.. Jedan primer: Ovde na forumu sam negde procitao da je jedan fiter ulja npr. Unico koji se radi u Tesnju bude skuplji bez popusta nego knecht bez popusta.. Tj. da cenu tog Unico filtera koji dobijete sa popustom, toliko kosta knecht bez popusta.. Od prilike, imajte u vidu da uvek ima po dva tri uvoznika nekog proizvodjaca.. Sto se tice Unica on i nije tako los za razliku od nekih drugih, jer tu fabriku je uzeo Mann Humel pa se dole radi i za WV-audi u prvu ugradnju, samo se pakuje u one bele kutije sa znakom brenda.. Uniko je plavo bela i mozete obratiti paznju da su cak i kataloski brojevi identicni kod Mann i Uniko filtera.. Ali Mann je klasa iznad u svakom slucaju, Uniko je slican Championu.. Tako da kod nas u Srbiji u ovlascenim servisima Audi i WV ugradjuju filtere iz Tesnja.. Svakako se kod nas moze kupiti kvalitet "garantujem" ali trazi svoju cenu.. S'obzirom da ima dosta vlasnika starijih vozila pa je malo glupo ugradjivati skupe delove, ali ono sto je bitno jeste da nekad i kvalitet moze da se kupi nesto jeftinije pa mu dodje isto.. Samo treba pronaci pravi izvor i izbor..
Sto se tice potrosnog materijala nekad nisu toliko velike razlike u ceni.. Samo treba objasniti svaki proizvod, jer svi poznati proizvodjaci rade za prvu ugradnju i tu seriju obelezavaju brendom ili logom marke vozila, pa je to dva ili tri puta skuplje.. A iste te firme rade i slobodnu seriju za sva vozila po normalnim cenama.. Ima milion proizvodjaca da ih ne nabrajam ovom prilikom, ali bitno je da se obrati paznja jer moze se negativno odraziti i mnogo vise kostati kasnije..

zoki s2

Odg: Rezervni delovi

Evo dacu par saveta i nekih proizvodjaca koji su po svemu sudeci najozbiljniji..

Trap: Lemforder, TRW, Swag, Moog(federalmogul)
Kaisevi: Power Grip (Gates), Skf, Conti
Lezajevi, spaneri, vodene pumpe: SKF, Swag, Meyle, Ina
Filteri: Knecht, Mann, Champion (federalmogul)
Kvacila: Sachs, Luk. Valeo
Semerinzi: Corteco, Goetze(federalmogul)
Elektrika: Beru, Swag, M&D
Amortizeri: Bilstein, Sachs, Monroe u drugom planu.. Za sve navedeno odredjeni modeli, kojih nema po radnjama, samo po porudzbini..
Kocnice: TRW ili Lucas ista firma, Ferodo (federalmogul)
Dihtunzi: Victor Reinz, Goetze i Payen (federal mogul)
Delovi motora (karike, lezajevi): SM ili sada NPR, (Glico, Goetze, AE) (federalmogul), metelli
Zglobovi-poluosovine: Skf, GKN ili Spidan, Meyle, Metelli, Lpr u drugom planu..
Svecice-Grejaci: NGK, Beru, Champion.. itd, itd..
Federal mogul je svajcarska firma sada je u EU zbog odredjenih razloga ali je dosta sirok asortiman..
I na metelli obratiti paznju jer ima proizvodnja ima remont, to se posebno obelezava, ali vi to ne mozete da provalite.. Mozda po ceni.. Dosta za sad..

Korisnikov avatar
Sinisa ALT
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 9 years ago

Post od Sinisa ALT » 8 years ago

zoki s2 napisao: Tako da kod nas u Srbiji u ovlascenim servisima Audi i WV ugradjuju filtere iz Tesnja..
A ti predpostavljam radis u ovlascenom servisu za VW i AUDI pa znas odakle oni dobijaju filtere?? Ili im mozda ti prodajes te filtere iz Tesnja pa znas??
Vreme od mladica napravi starca,od budale mudraca nikad!!

Korisnikov avatar
karamba
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Post od karamba » 8 years ago

*bravo*  nekome ce sigurno koristiti... ;) aa izgleda da ima veze u tesnju... uniko su ipak dobri filteri ... :D
A6.2.6 V6...

zoki s2

Sinisa ALT napisao:
zoki s2 napisao: Tako da kod nas u Srbiji u ovlascenim servisima Audi i WV ugradjuju filtere iz Tesnja..
A ti predpostavljam radis u ovlascenom servisu za VW i AUDI pa znas odakle oni dobijaju filtere?? Ili im mozda ti prodajes te filtere iz Tesnja pa znas??
Izvini druze,omasio sam.. Mozda su original OOOO iz Minhena, nisam siguran..

zoki s2

karamba napisao: *bravo*  nekome ce sigurno koristiti... ;) aa izgleda da ima veze u tesnju... uniko su ipak dobri filteri ... :D
Ha ha, bio tamo u poseti jednom.. Nista bitno.. Nisu losi..

jovanovics
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od jovanovics » 8 years ago

Trebalo bi da zamenim zadnje silent blokove, pa s obzirom da sam odnedavno vlasnik jednog audija, nisam bas siguran koje delove da trazim, imam i seata, u njega sam uglavnom stavljao swag delove, i ok su se pokazali. Cini mi se da gore stoje Lemforder, TRW, Swag, Moog za delove trapa, postoji li nacin da saznam posto je to sto meni treba preko interneta? U Nisu, sve radnje uglavnom imaju dva tri snabdevaca i svuda je vrlo slicna ponuda i cena. Ili pak stvari poput trapa treba traziti od zastupnika?

Korisnikov avatar
karamba
Audi fanatic
Audi fanatic
Kontakt:

Post od karamba » 8 years ago

ako mozes da biras ...TRV su prilicno dobri dijelovi  i vecinom su u prvoj ugradnji.
A6.2.6 V6...

zoki s2

Kugla za TT jedino je dostupna u TRW i nije preterano skupa..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Održavanje”