A4 B7 2.0 tdi obrtaji

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 2 months ago
Kontakt:

A4 B7 2.0 tdi obrtaji

Post od rexma1301 » 1 month ago

U pitanju je automatik 140ks BPW. Desava se da prilikom zaustavljanja, pritiskam kocnicu polako, auto pocinje da usporava ali i dalje zadrzava obrtaje oko 1500 o/min, i sve dok se bas ne zaustavi onda spusti obrataje na normalu. Isto se desava ponekad prilikom blagog ubrzavanja, na pola gasa, da trza, dok kad se da jaci gas trzanja nema. Skoro je radjena dijagnostika i nema gresaka. Jel imao neko slican problem, ili zna sta bi moglo da bude?

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Re: A4 B7 2.0 tdi obrtaji

Ocistio sam EGR i trzanja vise nema. Ovo za obrataje i dalje ostaje, i desava se s vremena na vreme, ne stalno. Imam jos neka pitanja u vezi DPF-a i EGR-a pa cu da otvorim novu temu.

milijas
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 1 year ago
Kontakt:

Post od milijas » 1 month ago

Imam isti model automobila i ti obrtaji znace da audi odradjue regeneraciju dpf filtra, kad se dpf zacepi do odredjenog procenta ecu pokrene regeneraciju u toku voznje, nakon nekih 15 20 minuta voznje pozeljno sa jacim obrtajima obrtaji ce se vratiti na normalno. Meni se desava da cesto radi te regeneracije kao i da mi cepi egr filter na nekih dva meseca jer je lose sagorevanje, dosta dima se stvara a uzrok su dizne, bregasta ili turbina ili sve to zajedno.

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Kod mene je bregasta zamenjena, a dizne i turbo imam u planu da proverim pa cemo da vidimo kakvo je stanje. Na korak sam da oteram da mi uklone dpf i zatvore egr, cekam da cujem jos neka iskustva sa tim pa da prelomim.

milijas
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

Post od milijas » 1 week ago

Pozdrav, da li si resio problem?

glogi
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 5 years ago
Kontakt:

Post od glogi » 1 week ago

Verovatno jeste, kad se resi problem onda se obicno ne pojavljuju u na forumu.... Do sledeceg problema

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

rAAz A4 B7
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 1 month ago
Kontakt:

Post od rAAz A4 B7 » 1 week ago

To je baš tužno što se ljudi pretežno javljaju samo u slučaju kad imaju neki problem i onda kad reše (kad im se daju neke smernice za rešavanje problema) više ih nema....
Npr ja u poslednje vreme imam jako puno obaveza(verovatno kao i većina članova) ali opet pored svega nadjem vremena da udjem 5 - 10min na forum da vidim šta ima novo i šta ljudi pišu, ako ne svaki dan bar svaki drugi ili treći...
P O Z D R A V Z A S V E 👋👋👋👋👋

glogi
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Ne tvrdim da je ovo taj slucaj, ali je realnost, vecina dodje u potrazi za resenjem problema i to je to,a mnogi preferiraju googlati i vrlo cesto gubiti vreme umesto da odu kod majstora.

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Post od rexma1301 » 1 week ago

Problem je i dalje tu... Opet je poceo da traza, ne stalno ali se desava, ista situacija sa obrtajima kao i ranije. Mislim i da malo vise trosi, po gradu ide preko 10l lagane voznje. Radjena dijagnostika, nema greske, dizne dobre. Ocistio sam MAP i MAF senzore, posle ciscenja mi deluje da je mozda malo spustio potrosnju.

milijas
Audi Regular
Audi Regular
Kontakt:

Post od milijas » 1 week ago

Sto se tice trzanja mozes da probas da stavis plocicu ipred egra koja ima rupu 8-9mm. Na a4-klub.pl forumu sam video da je vise njih resilo taj problem pomocu nje, fora je naci samo tacan precnik rupe a da ti ne prijavi gresku, oni su poceli sa 6 mm i stigli do 9mm cini mi se. Mozes da probas nista ne kosta.
ja sam juce skinue dpf i zacepio egr, za sad su pozitivni utisci, najbitnije je da ne dimi pozadi to me je plasilo da jos odavno to uradim.
Videcu narednih dana kako ce se ponasati sto se tice potrosnje, voznje itd.

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Jesi ugasio i softverski dpf i egr? Kako sada povlaci, jel se primecuje razlika?

glogi
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Mora se i softverski ugasiti, nije posao ako se softwerski nije ugasio, meni nisu preporucili da gasim egr.

Korisnikov avatar
subic
Sponzor
Sponzor
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od subic » 1 week ago

Ja sam veceras ocistio usisnu granu, i zgranut sam. Zet je vozio auto 7 god, sad je sticajem okolnosti kod moj. Njegova voznja je bila uglavnom lagana i napravio je cirkus.
Auto je isao ali slabo, malo sam ga cepao ali bilo je malo bolje. Veceras reko ajde da pogledam egr, vidim prljav je ali nista strasno(menjan pre nekih 40k km). Skinem ja i njega i klapnu, i tu sam se zabezeknuo, usisna ocaj koliko koksa ima. Resim da je skinem-srecom, a kanali skoro zacepljeni bar 50%, deo sto se ne vidi prema klipovima protocnost minimalna. Sve sam ocistio, auto ide kako treba za 140ks, ostar je, lako povlaci. Paljenje se poboljsalo na vruc motor, sastavi normalno. Videcu jos jutarnje paljenje, jer je palio iz prve par puta zavergla ali tipa 2s kao da nije sastavio kako treba(bilo je kao da ga nesto ugusici cim upali). Ali rekao bih da je ovo bio uzrok toga.
Uostalom slike govore vise od reci.SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Kako si ocistio te kanale prema klipovima?

rexma1301
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

glogi napisao:
1 week ago
Mora se i softverski ugasiti, nije posao ako se softwerski nije ugasio, meni nisu preporucili da gasim egr.

Zbog cega se ne preporucuje?

Odgovori

Povratak na “Dizel motori”