Audi A4 B7 - dizel ili benzin ?

Odgovori
Djap3
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Audi A4 B7 - dizel ili benzin ?

Post od Djap3 » 2 years ago

Pozdrav svima. Pre svega zeleo bih da kazem da vise volim benzcine, te mi mnogo više odgovaraju, i da vec duze vreme planiram da kupim navedeni model Audia. Eh sad, posto se taj model proizvodio od 2004 do 2007-8 auto ce imati neke godine i zbog toga je mozda bolja dizel varijanta. Medjutim, kada pogledam mane/prednosti(po mom ličnog ukusu) uzeo bih benzinca bez razmisljanja. Ono sto me najvise zanima jeste prosecna potrosnja dizela i benzinca kao i odrzavanje? I da li bilo ko ima neke probleme sa oba tipa motora.
Takodje sam dosta čitao po internetu i vidim da svi hvale 2.0 140KS TDI motor, jedino se kao problem moze javiti uljna pumpa? Za benzince i nisam našao toliko komentara tako da bih molio vlasnike koji voze benzin varijantu ovog modela da mi napišu njihova iskustva jer bi mi mnogo značilo u konačnoj odluci. Hvala! ;D

Korisnikov avatar
AndrejaKG
Audi fanatic
Audi fanatic
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Re: Audi A4 B7 - dizel ili benzin ?

Post od AndrejaKG » 2 years ago

Sto se tice benzinca vuce ulje ne mnogo ali malo povuce 1.8T a 2.0T malo vise, a potrosnja je svakako od 11 - 12 L po gradu najmanje .Odrzavanje pa normalno jeftinije je za benzinaca.Zavisi sta volis :) to i biraj i nema veze sto su benzinci tih godina usli vec u godine tek su se razradili ;)

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Slika

Korisnikov avatar
samurai1974
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Kontakt:

Post od samurai1974 » 2 years ago

Ovako, plin je za viljuskare i kuvanje, dizel za traktore i kamione a benzin je za automobile. Tacka. Znam da mnogi nece da se sloze ali to je tako. Dizel tih godina ces tesko naci da je presao ispod 200000km, to prvo drugo odrzavanje ti je skuplje za dizel tako da kad stavis na papir dodje mu na isto sto se tice odnos dizel-benzin sa ekonomske strane. Jedino ako ne prelazis vise od 8000 do 10000km godisnje e onda se isplati dizel. E sad ako nadjes dobar primerak 1.8t ili 2.0t mada mozes i neki obican 2.0fsi, onda uzimaj benzinca.
Ko sto rece Andreja ovi turbasi benzinci trose ulje ali je to zanemarljivo tipa ja sam potrosio pola litra za 6000km. ali zato pruzaju mnooogo. Naravno opet sve zavisi od stanja auta. Potrosnja opet nije nesto strasno ja recimo sa normalnom voznjom trosim izmedju 12.5l-13.5l/100km u gradu dok na otvoreno ne prelazi 7l isto tako umerene voznje. Ako ga gazis onda to vise nije ni bitno.
Naravno i dizeli su dobri recimo 1.9tdi(provereno dobar) ili 2.0tdi medjutim ti si rekao da vise volis benzince tako da nema dileme. ;)
I svakako veca je verovatnoca da ces pre naci benzinca sa pravom kilometrazom(do 200000km) nego dizela.

Djap3
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od Djap3 » 2 years ago

Zahvalan sam vam na odgovoru, najvise sam zeleo da cujem kako se ponasaju benzinski motori i vidim da ste zadovoljni sto je i potvrdilo moja ocekivanja. Trazicu i jedno i drugo, stavicu na papir i izranucati pa onaj koji bude bio u najboljem mehanickom stanju njega cu uzeti. :D
Ako jos neko sa ovim modelom vidi temu zamolio bih ga da mi napise njegovo iskustvo i motor koji ima :) Pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Diskusije Audi modela”