Plin na mom autu, problemi i resavanje

Pitanja, problemi i saveti u vezi sa uređajima na Gas
Odgovori
Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Plin na mom autu, problemi i resavanje

Post od Tesla87a » 4 years ago

Kako sam obecao, tako i radim, otvaram novu temu gde ce se glavni akcenat dati venturi plinskom sistemu. Neko ce pitati a zasto bas tom sistemu?

Pa zato dragi moji clanovi sto se veci deo kvarova moze odraditi u kucnoj radinosti. Normalno uz asistenciju nekog ko u tim vodama ima iskustvo i zeli da ga podeli sa Vama.

Nebih da Vam dajem laznu nadu, da ce te bas sve problem moci da resite uz moju pomoc. Jer ce Vam biti potreban odgovarajuci alati i oprema koju Vi trenutno ne posedujete ( a i sta ce Vam ). Ali ce te moci dobar broj problema uspesno da otklonite sami.

Vazno je istaci da je naj pravilnije u radu, dati tacan problem na autu. Na taj nacin cemo brzo i nadam se lako resavati svaki problem....

Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Re: Plin na mom autu, problemi i resavanje

Posto smo se razumeli ( nadam se ), neka nam se nas clan Nikola javi, dokle je stigao sa svojim problemima oko rada motora na plin....

Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Dok se Nikola javi ( ako je uopste primetio temu ), da nastavimo mi sa daljim izlaganjem. Plinski venturi sistem se sastoji ( gruba podela ) iz;

- rezervoara - boca ( u kome se smesta tecni plin ),
- bakarnih cevovoda ( ulaznog i izlacnog dela ),
- glavnog el. ventila tecne faze sa filterom,
- isparivaca ( u kome moze biti smesten ( a ne mora ) jos jedan ventil pored cok-sauh ventila ),
- instalacija rashladne tecnosti ( gumena creva ),
- instalacija plina u gasovitom stanju ( gumena creva sa slavinom ) i
- mesac ( kod starijih sistema postavljale su se bakarne cevi-olive ).

Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Post od Tesla87a » 3 years ago

Postavljeno je pitanje da li je potrebno prigusiti dolaz vazduha kako bi auto radio na plinu. Odovor za sve forumase glasi: NE.

Ako Vam majstor zatvara dolazak vazduha ka usisnoj grani, kako bi doterao rad plina. Jednostavno bezite od takvog majstora.

Odgovori

Povratak na “Auto gas”