Audi 80 1.8 S 66kw 90ks Problem sa plinom

Pitanja, problemi i saveti u vezi sa uređajima na Gas
Odgovori
Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 4 years ago
Kontakt:

Audi 80 1.8 S 66kw 90ks Problem sa plinom

Post od Nikola23 » 4 years ago

Ovako, Imam audi 80 jaje 1.8 s sa ugradjenim lovato plinom, ima taj neki japanski karburator sa rucnim sauhom za koji svi majstori kazu da je idealan za plin i da trosi veoma malo itd.. Auto posedujem vec godinu dana i bio sam prezadovoljan i potrosnjom i vucom, ali problem se javlja pre nekih 2,5 meseca kada sam skinuo karburator da servisiram zbog toga sto nije hteo da radi na benzin jer je benzin curio na karburatoru. Kada je karburator dosao sa servisa, postavljen je i nije bilo problema, radio je i na benzin i plin ok. E onda se desava problem sa plinom koji traje vec 2,5 meseca i ne znam kako ga resiti. Znaci auto ujutru prvo paljenje dok se ne zagreje nece normalno da radi, povucem sauh do kraja obrtaji su na 900 e i kako se greje obrtaji se povecavaju, to nebih bio problem da je  potrosnja ok ali potrosnja ide do 17 litara plina. Isao kod majstora on nesto podesavao onaj tockic i potrosnja se spustila na nekih 15 litara sto je opet mnogo. Otisao opet do njega i tad mi savetovao da zamenim membrane na isparivacu sto sam ja i uradio. Posle toga rekao mi da predjem od 150-200 km i da dodjem opet da podesi plin kada se membrane istegnu, tako sam uradio i on je to podesio itd ali  opet to nije taj auto, opet sam mu oterao auto i tad sam mu ostavio auto da on proba ujutru prvo paljenje i vidi kakva je situacija tad je zamenio kablo od bombine, kablove, kapu ruku i svecice i rekao mi je da nije bio dobro uzubljen i sve je to sredio. Posle toga stvarno auto je radio ok nakon cega sam ja odlucio da testiram potrosnju, otisao na pumpu natocio punu bocu i posle predjenih 100 km opet napunio bocu na istoj pumpi, potrosnja je tad bila na 100 km neverovatnih 23 litra plina. Onda opet Jovo na novo, odem kod istog majstora on opet vrtio onaj tockic stavljao penu da vidi da li izlazi gde i sve je bilo ok, ali motor ne radi kako treba gasi se u voznji dobije neku turazu, sam povecava i smanjuje gas, sauh ne reaguje itd itd. E onda sam ja nasao isti auto i uporedio. razlika je bila sto kod tog drugog auta nisu bili povezani oni vakumi na karburatoru, posle cega sam i ja to isto uradio, uzeo safove i zacepio ona creva. To je juce bilo ok i taman sam se ponadao da sam resio problem ali to je kratko trajalo, prvo paljenje jutros ugasi se, ja povucem sauh do kraja on radi na 900 obrtaja i oseca se kako radi nemirno, krenem i oseca se da nema snagu pogotovo pri saltanju, kada dam gas nece odmah da primi i samo najednom kao dobije snagu i povuce naglo i samo u jednom trenutku je probio i poceli su obrtaji da idu do 3000 jer je bio pod sauhom, i kasnije je bilo sve ok. E sada za to vreme sam primetio da je bio podigao radnu temperaturu i da je temperatura pocela da pada onako u toku voznje a imao sam grejanje unutra normalno. Moze li tu termostat da me zeza tako sto ne otvori dovoljno i nece da ubaci dovoljno tple vode u isparivac kako bi auto poceo normalno da radi  ili sta vec.Bio sam kod tog majstora sigurno 15 puta, vise mi je glupo da smaram coveka a i nije mi zbog mene nego zbog njega, plasim se da ne dobije infrakt sledeci put kada me vidi  :D :D da napomenem jos da na benzin radi lepo samo sto sam sada skinuo te vakume sa karburatora i kada povucem sauh auto se ugasi...

Korisnikov avatar
veteran
Audi fan
Audi fan
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Odg: Audi 80 1.8 S 66kw 90ks Problem sa plinom

Post od veteran » 4 years ago

Nikola,imam isti model auta motor 1,8s brc plinski uredjaj,imao sam slicnih problema los, rad trese se u leru,slabo vuce itd.
kod mene je bilo u pitanju visak vazduha(falsiro) na rasprsivacu gde naleze na karburator i filteru vazduha,ako nisi zadihtovao kad si montirao karburator,skini filter i rasprsivac namazi malo silikona trebalo bi biti ok.Nemora da znaci da je tvoj problem isti kao sto sam ja imao, trenutno mi to pada na pamet.
Preporucio bih ti da bezis od takvog majstora sto ce ti izmenjati sve a ti ces i dalje imati problem.

Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Re: Audi 80 1.8 S 66kw 90ks Problem sa plinom

Mislis onaj mesac plina na koji se stavlja filter vazduha da namezem silokonom?
Ma veruj mi da ne znam gde vise da idem i kako da resim problem, svi nesto cackaju i kao to je to ja ujutru kad opet ista prica. Kazu da mi oni vakumi ne valjaju i da tu falsira vazduh ali ne zna niko kako da ih poveze. Mozes li bar da mi slikas kako to ide na tvom autu?
Ima li neko da mi preporuci nekog dobrog majstora u zlatiborskom okrugu?

Korisnikov avatar
veteran
Audi fan
Audi fan
Kontakt:

Nikola23 napisao:Mislis onaj mesac plina na koji se stavlja filter vazduha da namezem silokonom?
Ma veruj mi da ne znam gde vise da idem i kako da resim problem, svi nesto cackaju i kao to je to ja ujutru kad opet ista prica. Kazu da mi oni vakumi ne valjaju i da tu falsira vazduh ali ne zna niko kako da ih poveze. Mozes li bar da mi slikas kako to ide na tvom autu?
Ima li neko da mi preporuci nekog dobrog majstora u zlatiborskom okrugu?
Da,mislim na taj mesac plina,namazes donju stranu gde naleze na karburator i gornju stranu gde dolazi f.vazduha,nemoj preterivati sa silikonom.
Nije mi jasno kako kad odes kod majstora i oni ti nesto "cackaju" tebi bude jedan dan dobro sutra nevalja,ako negde falsira falsirace ti i na plinu i na benzinu.Jos nesto mi pade na pamet ako si skoro menjao filter vazduha postoji mogucnost da je filter los,i zato ti na benzinu radi a na plinu ima los rad.
Evo ti ova shema mozda ti pomogne

Slika

Slika

Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Danas opet bio kod majstora ali kod nekog treceg :)
Prvo sto mi je uradio iscupo je onu cev debelu za dovod vazduha koja ide tamo napolje i gleda napred. Jer kaze moze se desiti da kada auto ide, gura vazduh na silu jer je nov filter vazduha stavljen i ne pravi dobru smesu, onda je zamenio dihtung koji je bio na karburatoru na koji je kasnije dolazio mesac plina. Zatim je skinuo filter plina i zamenio ga. I filter plina je stvarno bio katastrofa i kaze on da plin nije mogao da probije od onih naslaga koje su bile u filteru zato je tako radio. I dok sam bio kod njega stvarno je radio ok, merio mi je i potrosnju, skine struju sa elektro ventila na boci i onda motor na leru trosi ono iz cevi a on stopuje vreme dok se sam ne ugasi i radio je 4 minuta a ta cev je dugacka 5 metara i kaze da je potrosnja ok ali opet ostaje da vidim sutra kako ce da bude prvo paljenje, pa ako ne bude ok probacu da stavim i silikon.
Jel mislis da je mogao da zeza taj filter plina?
A sto se tice vakuma samo jedan na razvodnik ostalo sve zacepljeno.

Korisnikov avatar
veteran
Audi fan
Audi fan
Kontakt:

Nikola,nema te,jesi resio problem?

Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Ja se izvinjavam, bio sam u guzvi pa nikako da stignem da pisem.
Opet sam posetio majstora kod kog sam bio zadnji put tj rekao mi da mu ostavim auto i da on proba prvo paljenje ujutru kako bi tacno video sta se desava. I kaze da je paljenje moralo da se nasteluje jer je kasnilo kako on kaze, davalo mu vise plina koje nije mogao da sagori i gusilo. A sto se tice vakuma na karburatoru povezao je na sledeci nacin. Tamo na onom crevu ima dva izvoda, sa jednog je uzeo i odveo na razvodnik direktno a sa ovog drugog je stavio racvu i sa jednog kraja racve odveo na donji vakum na karburato a sa drugog kraja racve na zelenu bocu koja stoji levo a zatim sa te zelene boce na gornji vakum na karburator i za sada radi ok, nisam ga vozio ceo dan kako bi se ohladio da vidim sta ce se desiti i stvarno upalio sam bez sauha obrtaji budu na nekih 800 i onda kada se ugreje bude oko 1000. Nadam se da ce ovo nekom koristiti. Pozz
Veteran hvala na odgovorima :)

Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

evo da se javim opet, jutros upalio ok je sve bilo malo trom na gasu ali reko ajde verovatno zavrnuo plin i sve je bilo ok dok nisam trebao da izadjem uz stranu, nece pa nece , samo izgubi snagu, zvao majstora kaze verovatno sam malo vise zavio plin a sada ovi praznici pa ne radi..... Da li ja mogu sam da nastelujem taj plin???

Nikola23
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Opet se vratio isti problem, ima li neko neku ideju sta moze biti???

Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Post od Tesla87a » 3 years ago

Ispratio sam temu koju jenas clan Nikola pokrenuo, vidim da se ocigledno vrti u zacaranom krugu. Sto zbog nestrucnih majstora u svom mestu sto zbog neukih clanova na forumu. Nidjo, steta je sto si tako daleko sa tako lepim i dobrim autom. Sagorevanje plina mora da seisprati preko mernih uredjaja, a ne napamet.

Da biplin radio savrseno, tvoj motor na audiju 80 mora da radi besprekorno na benzinu. A to znaci:

- pravilno podesavanje paljenja,
- pravilno podesavanje obrtaja na leru i
- pravilno podesavanje smese benzina i vazduha preko analizatora izduvnih gasova.

Kad je to sve sredjeno, motor mora na pola kljuca da pali i u istom momentu mirno i ravnomerno da radi. Dali je to slucaj kod tebe Nidjo i da li na hladnom startu bez problema upali na benzinu?

Tesla87a
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Post od Tesla87a » 3 years ago

Imao sam dobrih prilika da se susrecem sa ovakvim problemima kod venturi sistema. Pa bih zbog toga otvorio novu temu pod naslovom: " Plin na mom autu, problemi i resavanje ".

Nadam se da ce nasi clanovi sa tim sistemom biti ukljuceni i sa zajednickim snagama veci deo problema na njihovom autu resavati u hodu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Auto gas”