Da li ugradjivati PLIN u AUDI ??! ILI NE !

Pitanja, problemi i saveti u vezi sa uređajima na Gas

TNG ugradjivati Da ili Ne

Glasanje traje do 40 years from now

Da
8
57%
Ne
6
43%

Ukupno glasova: 14

Korisnikov avatar
Goran73
Audi opsesion
Audi opsesion
Pridružio se: 8 years ago

Odg: Da li ugradjivati PLIN u AUDI ??! ILI NE !

Post od Goran73 » 5 years ago

Te pare sto bi dao za ugradnju plina,ateste  i odrzavanje plina uzmi pa sipaj benzin tj onu razliku koju bi ti pravio plin ako me razmes.
To ti je moj savet za tvoj automobil jer je mali potrosac benzina.A za druge je neki drugi savet.
Na primer Drazenov trosi 17 l benzina ali to je drugi tip auta SPORTSKI tako da se na njemu ne ugradjuje plin.
Tako da svaki auto ima svoju pricu da li ili ne plin nemoze se generalizovati nego od slucaja do slucaja i potrebe do potrebe.

P OOOO zdrav.

Slika

P OOOO zdrav.

A4 AVANT 1.9 TDI 96 kw-130 ks 2004-Multitronic
http://audiclubserbia.com/forum/a4-2000 ... 4god-5152/

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 5 years ago
Kontakt:

Post od ivke74 » 5 years ago

Slicno razmisljamo hvala na savetu! *chears3*

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Jutros podjoh na put pa resetovah comp presao nekih 600km i evo prosecne potrosnje na compu
Slika

A evo i penzionerske voznje sa 2000 obrtaja oko 80-100kmh na nasim putevima mozda moze brze ja ne vozim jer bih ostao verovatno bez dozvole pa nek radim generalku na 50000km bas me interesuje SUMAHERI kad voze 3000-4000 obrtaja verovatno voze 160km/h ne znam nagadjam

Slika

Slika

Korisnikov avatar
rajmax63
Opšti urednik
Opšti urednik
Pridružio se: 9 years ago
Kontakt:

Post od rajmax63 » 5 years ago

Lako je namestiti potrošnju u momentu na displeju . Reci mi da li ti voziš auto kroz naseljeno mesto 50km/h u četvrtoj ili petoj brzini pa da vidimo tada potrošnju
Slika

blago onom ko rano poludi pa mu zivot prodje u radosti i veselju

Korisnikov avatar
Quattro
Audi opsesion
Audi opsesion
Kontakt:

Post od Quattro » 5 years ago

moj auto u lokalu trosi i do 12 l a na otvorenom,kad sam letos iso na more nisam mogao da spustim ispod 8.5 (vozim na 225-40-18)
Slika

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Kruzic prekrizen znaci prosecna potrosnja bez kruzica je trenutna resetovana je i predjeno 615km to je potrosnja na displeju kroz naseljeno mesto pokazujeizmedju 10-15l van grada pokazuje izmedju 4-7l a ovo je prosek 6,8l dal je moguce ili nemoguce ne zna nema razloga da laziram nemam 20godina niti prodajem auto

Korisnikov avatar
rajmax63
Opšti urednik
Opšti urednik
Kontakt:

Aha OK  :) a kako kroz naselje voziš u kojoj brzini
Slika

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

obilaznicom tercom ili cetvrtom a kroz grad i prvom

Korisnikov avatar
marko_kalauz
PUNOPRAVNI ČLAN
PUNOPRAVNI ČLAN
Pridružio se: 7 years ago
Kontakt:

Post od marko_kalauz » 5 years ago

Ja na 3100-3200 obrtaja vozim 120 km/h, ne znam zasto sam Sumaher, al' ok..
Just the end justifies the means!

Korisnikov avatar
Goran73
Audi opsesion
Audi opsesion
Pridružio se: 8 years ago

Post od Goran73 » 5 years ago

@ivke74 jesi dobio privatnu poruku od mene?
Slika

P OOOO zdrav.

A4 AVANT 1.9 TDI 96 kw-130 ks 2004-Multitronic
http://audiclubserbia.com/forum/a4-2000 ... 4god-5152/

Korisnikov avatar
rajmax63
Opšti urednik
Opšti urednik
Kontakt:

marko_kalauz napisao: Ja na 3100-3200 obrtaja vozim 120 km/h, ne znam zasto sam Sumaher, al' ok..
Markane neće se oni navozati na plinu ja ti kažem . Ipak je to bomba u gepeku  :P :P :P a i mnogo je skup ludilo  :D :D :D
Slika

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Dobio message hvala *goodjob*

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Redovno održavanje automobila na TNG
Tećni naftni gas (TNG) je sve više prisutan u automobilima u našoj zemlji. Na neispravnost uređaja za TNG najviše utiče loš kvalitet gasa, ali to je nešto na šta ne možemo da utičemo. Međutim, redovno održavanje i servis je nešto što je samo u rukama vozača.
Ukoliko se odlučite da u svoj automobil ugradite uređaj za TNG obavezno se postarajte da taj automobil bude ispravan, a tu se pre svega misli da dobro funkcionisanje elektronike, rashladnog sistema i sistema za napajanje goriva.
Kako ne biste imali problema sa uređajem za TNG potrebno je njegovo redovno održavanje. Redovna provera se obavlja na godinu dana kada se menjaju filteri gasne i tečne faze TNG uređaja.
Pod redovnim (godišnjim) servisom podrazumeva se čišćenje auto-gas instalacije, provera elektronike TNG uređaja i motora na uređaju za dijagnostikovanje, provera spojeva rashladne tečnosti ka reduktoru (njihova zamena ukoliko je to potrebno) i zamena šelni. Ukupna vrednost ovog servisa je oko 4 000 dinara.
Pored redovnog postoji i (veliki) servis nakon pređenih 120 000 kilometara. Na ovom servisu menja se unutrašnji deo kućišta reduktora, njegove membrane, opruge, gumeni spojevi rashladne tečnosti, provera gasnih injektora. Ukupna cena velikog servisa je oko 10 000 dinara.

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Koliko košta zamena delova za plin
Ukoliko vam je plinski uređaj dotrajao moraćete da zamenite određene delove kako biste mogli bezbedno da nastavite sa vožnjom. Evo delova koji najčešće stradaju i koliko košta njihova zamena.
Creva

Najčešće se menjaju ukoliko su ispucala

Cena: od 1 000 do 4 000 dinara

Cevi

Menjaju se ukoliko su oštećena ili se nalaze na pogrešnom mestu

Cena: od  2 500 do 4 500 dinara

Trake

Ukoliko su trake koje služe za pričvršćivanje rezervoara dotrajale i nemaju dovoljnu snagu da rezervoar drže na mestu treba ih zameniti.

Cena: od 1 500 do 3 000 dinara

Multiventil

Pre svega ovaj ventil mora imati elektroventil i sigurnosni ventil, ali takođe mora biti odgovarajući kada je u pitanju veličina i ugao boce.

Cena: od 7 000 do 12 000 dinara

Rezervoar

Mora se obavezno menjati ukoliko je oštećen ali i ukoliko mu je prošao predviđeni radni vek.

Cena: od 8 500 do 11 500 dinara

Korisnikov avatar
ivke74
Audi Beginner
Audi Beginner
Kontakt:

Atest za fabrički plin
Ukoliko iz inostranstva uvezete automobil koji u sebi ima ugrađen plinski uređaj, obavezni ste da posedujete dokument kojim se potvrđuje da je testirana ispravnost tog uređaja, takozvani atest za plin.
Kako se u inostranstvu mnogo češće mogu naći vozila koja u sebi imaju fabrični ugrađen plinski uređaj, postavlja se pitanje da li je i za takva vozila potrebno posedovati atest za plin.

Situacija je ista kao i za vozila koja su kupljena u Srbiji. Obavezno je posedovati atest na ugrađeni plinski uređaj, bilo da je ona fabrički ili naknadno ugrađen , dok se kontrolni pregled mora obavljati na svakih 5 godina. Ukoliko se ugradi drugi uređaj za plin njegova ispravnost automatski prestaje da važi i mora se ponovo obaviti kontrola.

Ako je atest urađen jednom, bilo da se radi o vozilu iz inostranstva ili nekom koje se nalazi u našoj zemlji, nije potrebno ponovo atestirati plinski uređaj, naravno ukoliko se poseduje dokument koji dokazuje da je atest odrađen, ili da je plin fabrički ugrađen, tj. atestiran prilikom proizvodnje samog vozila.

Ukoliko plin jeste fabrički ugrađen na vašem vozilu, a vi dokaza za to nemate, potvrdu o tome možete dobiti kod predstavnika proizvođača automobila za koji vam je potvrda potrebna.

U situaciji kada je plin naknadno ugrađen u vozilo atest u takvoj situaciji možete dobiti na mašinskim fakultetima u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Auto gas”