Prigušenje dotoka vazduha zbog plina ?

Pitanja, problemi i saveti u vezi sa uređajima na Gas
Odgovori
Gale
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 7 years ago
Kontakt:

Prigušenje dotoka vazduha zbog plina ?

Post od Gale » 7 years ago

Pitanje je da li je potrebno "prigušiti" dotok vazduha u filter (odn. isparivač), navodno zbog plina? Naime na mom Audiju 80 (karburator + plin) primetio sam da je izolir trakom faktički na pola "prigušeno" ono rebrasto crevo koje dovodi vazduh do filtera vazduha. Pošto je ta traka počela već da propada i da se cepka je sam to sve lepo poskidao i oslobodio otvor u potpunosti. Nisam primetio neke promene u radu motora i vožnji. A i mom kolegi (takođe audi 80) su tako isto prebudžili usus vazduha zbog plina, pa sam ja sad u nedoumici šta da radim. Ide zima i možda bi trebalo opet prigušiti dovod vazduha.  Molim za vaše mišljenje. Pozzz

Korisnikov avatar
Markony
Audi opsesion
Audi opsesion
Pridružio se: 8 years ago
Kontakt:

Odg: Prigušenje dotoka vazduha zbog plina ?

Post od Markony » 7 years ago

Kod nekih ima veze kod nekih , ne sve zavisi od auta do auta , ako kad si skinuo to nije promenio rad motora , onda neka . :)
A man needs 2 things in life. Girls and Audi 5 cylinder Turbo.

speedplus
Audi Regular
Audi Regular
Pridružio se: 7 years ago
Kontakt:

Post od speedplus » 6 years ago

Gale napisao: Pitanje je da li je potrebno "prigušiti" dotok vazduha u filter (odn. isparivač), navodno zbog plina? Naime na mom Audiju 80 (karburator + plin) primetio sam da je izolir trakom faktički na pola "prigušeno" ono rebrasto crevo koje dovodi vazduh do filtera vazduha. Pošto je ta traka počela već da propada i da se cepka je sam to sve lepo poskidao i oslobodio otvor u potpunosti. Nisam primetio neke promene u radu motora i vožnji. A i mom kolegi (takođe audi 80) su tako isto prebudžili usus vazduha zbog plina, pa sam ja sad u nedoumici šta da radim. Ide zima i možda bi trebalo opet prigušiti dovod vazduha.  Molim za vaše mišljenje. Pozzz
Da bi znao dali je potrebno prigusenje,moras proveriti sastav izduvnih gasova sa "gas analizatorom".Cesto,na uvce,sve deluje perfektno,a realnost bude drugacija i onda motor ispasta

4Audi
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 8 years ago

Post od 4Audi » 6 years ago

To prigusenje dotoka vazduha ima veci uticaj bri vecoj brzini kretanja na leru. Tada zbog jakog pritiska spoljnog vazduha moze da dodje do gasenja motora a to za sobom moze da povuce otkazivanje pojacavaca kocnica, pojacavaca upravljaca! Dakle oprezno!

Korisnikov avatar
zullu69
Audi Beginner
Audi Beginner
Pridružio se: 3 years ago
Kontakt:

Re: Prigušenje dotoka vazduha zbog plina ?

Post od zullu69 » 3 years ago

da.kod nekih modela treba prigusiti dotok vaduha....meni su stavili neki sundjer...a opet bi pri vecoj brzini u leru ugasio...a bez sundjera i kad bi stajao sa upaljenim motorom, desavalo se da ga malo jaci vetar ugasi....kao svecu :P
ali sam to resio tako sto sam izvadio onaj usis zraka koji ide na masku hladnjaka...na haubi...to je bilo kao "inka" to na makedonskom...na srpskom bi verovatno bilo "ljevak".demontirali smo to pa vazduh ne moze direktno da udara u dovod vazduha t.j u filteru za vazduh,vec je okrenut prema dole.od tada nikakvih problema sa dovodom vazduha i gasenjem motora u leru i u bilo kog drugog trentutka.i nema potrebe od nikakvog prigusivanja dotoka vazduha.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovora
    Pogledano
    Poslednji post

Povratak na “Auto gas”